Dievča, ktoré v novembri 2020 prišlo po útoku pitbulla o hornú peru a časť nosa, absolvovalo viaceré zákroky na záchranu svojej tváre. Pozrite, ako teraz vyzerá.

Profesionálna skateboardistka a modelka Brooklinn Khoury (23) na ten deň nikdy nezabudne. K tragickej nehode z novembra 2020 došlo počas návštevy u jej sesternice v Gilbert v Arizone. Brooklinn stála v kuchyni, keď išla pohladkať sesternicinho psa, 8-ročného pitbulla menom Diesel, s ktorým sa predtým mnohokrát stretla. "Povedala som mu: 'Ty si taký dobrý chlapec,´" spomínala pre PEOPLE v roku 2021. "Stála som a on sedel - doslova vyskočil. A doslova visel - doslova ruky, nohy mi viseli z pier. A môj prvý inštinkt bol: 'Panebože, ľahni si s ním na zem, drž mu hlavu, choď, kam chce." Vždy, keď ťahal, pohla sa s ním. "Konečne som pocítila uvoľnenie. A potom niečo letelo a narazilo do steny," spomínala. Vstala, zhlboka sa nadýchla, kým si uvedomila, že cíti chuť krvi: "Pozrela som sa dolu a celé moje tričko bolo samá krv." Brooklinn prišla o hornú peru, ktorú sa aj napriek rýchlej reakcii chirurgov zachrániť nepodarilo.

Vtedy sa rozhodla zdokumentovať každú časť svojej cesty za uzdravením. Videá a fotky svojej premeny zverejňuje na sociálnej sieti TikTok, kde ju nedávno istý fanúšik pochválil za "úžasné" napredovanie a poukázal na to, že jej jazvy sú sotva viditeľné. "Presne o to sa môj chirurg snažil, skryť jazvy v mojom úsmeve. Je to geniálne," cituje profesionálnu športovkyňu People. Brooklin v októbri minulého roka prezradila, z čoho jej lekári vytvorili novú peru. "Kožu mi odobrali z vnútornej strany predlaktia, aby sa vytvoril základ pre hornú peru. Áno, chĺpky rastú, ale dôvod, prečo sme ju odtiaľ použili, bol ten, že je to najtenšia a najjemnejšia pokožka. Lekár potom použil kožu z mojej hornej časti paže na zakrytie kože, ktorú mi vzal zo zápästia." Minulý mesiac zase zdieľala na Instagrame sériu fotografií z progresu, na ktorých spomínala, ako sa spočiatku bála svojich zranení. "Čas je taký nepredvídateľný, ale zároveň taký božský. Nikdy by mi nenapadlo, že sa niečo také stane, ale vďaka celej tejto ceste som sa naučila toľko o živote a hľadaní šťastia. Nech už prechádzate čímkoľvek, bude to lepšie a stane sa to tak, ako treba," odkázala fanúšikom statočná Brooklinn.

FOTKY NIE SÚ VHODNÉ PRE CITLIVÉ POVAHY!

TAKTO VYZERÁ BROOKLINN DVA ROKY PO ÚTOKU
Diskusia