Siamské dvojčatá Carmen a Lupita Andradeové (21), ktoré sa narodili v Mexiku, ale od svojich dvoch rokov žijú v Connecticute, odpovedali na háklivé otázky. Jedna z nich priznala, že je zamilovaná!

Carmen a Lupita sú spojené pozdĺž hrudných stien až po panvu, kde sa stretávajú ich chrbtice. Majú dve ruky, ale každá len jednu nohu, pričom Carmen ovláda pravú a Lupita ľavú. Sestrám, od ktorých sa po narodení v roku 2002 očakávalo, že prežijú len tri dni, lekári povedali, že ich oddelenie môže mať za následok ich smrť alebo roky intenzívnej starostlivosti. Preto sa rozhodli zostať spolu a žiť jedna s druhou. Pred časom sa však museli prispôsobiť novej situácii, keď si Carmen našla priateľa, informuje DailyMail.

Podľa Carmen, ktorá je s tajomným mužom už "rok a pol", bolo randenie "procesom učenia sa pre všetkých". Meno ani fotografiu svojho priateľa však nezdieľala. Do kamier len povedala, že jej partner je podobný blízkemu priateľovi a jej vzťah "nie je intímny v tomto zmysle, jemu to však neprekáža". Pár sa zoznámil cez zoznamovaciu aplikáciu. Carmen uviedla, že je "transparentná", pokiaľ ide o jej stav, ale priznala, že jej bolo "veľmi nepríjemné" ukázať na svojom profile, že je zrastené dvojča. Jej sestra Lupita však vidí randenie úplne inak. Ako hovorí, je "asexuálna a neromantická". Podľa Carmen manželstvo nie je v popredí jej záujmu, pretože má "len 21 rokov", ale priznala, že by radšej bola "životným partnerom ako v manželstve".

Lupita a Carmen ako 16-ročné
Zdroj: https://www.instagram.com/p/BGS_E9Sza9T/

Keď boli Lupita a Carmen malé, strávili roky na fyzioterapii, kde sa učili sedieť a spolupracovať, aby mohli používať nohy. Prvé kroky urobili v štyroch rokoch. Lekári zvažovali ich oddelenie, ale dospeli k záveru, že to nie je možné urobiť bezpečne, pretože majú príliš veľa spoločných životne dôležitých orgánov a spodnú časť chrbtice. Keď sa ich predtým pýtali, či sa niekedy chcú oddeliť, obe to odmietli. Keby totiž operácia dopadla dobre, čakali by ich roky fyzickej terapie. Lupita však trpí skoliózou, ktorá jej zužuje pľúca. Lekári tvrdia, že by mohla potrebovať operáciu na odstránenie časti chrbtice, prípadne by mohla začať používať kyslíkovú bombu. Zatiaľ čo operácia skoliózy môže byť pomerne jednoduchým zákrokom, u zrastených dvojčiat to tak nie je. V prípade Lupity existuje vysoké riziko úmrtia alebo poškodenia mozgu.

FOTO LUPITY A CARMEN NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia