Pred vyše troma rokmi sa jej srdcervúca fotka, na ktorej bozkáva bezvládne telíčko jej predčasne narodeného dieťatka, stala virálnou. Justine Zampogna (31) teraz zverejnila záber, ktorým chce vliať nádej aj ostatným rodičom.

Mamička pochádzajúca z austrálskeho Perthu sa o svoju stratu podelila v auguste 2018. Vtedy na Instagrame zdieľala čiernobielu fotku, na ktorej nežne bozkáva svoju dcérku Gigi. Dievčatko sa narodilo v 16. týždni tehotenstva a bola mu diagnostikovaná anencefália, vrodená, so životom nezlúčiteľná vývojová anomália centrálneho nervového systému. Po viac ako dvoch rokoch od straty svojho dievčatka teraz Justine zverejnila záber synčeka (2), ktorý sa narodil v termíne plánovaného pôrodu jeho sestričky Gigi.

Justine si krátko po strate bábätka nebola istá, či bude mať ešte ďalšie dieťa. "Bála som sa. Čím dlhšie som čakala, tým to bolo ťažšie. Takže po niekoľkých mesiacoch, keď som dovolila svojmu telu, aby sa uzdravilo, sme sa rozhodli skúsiť to znova," cituje Justine portál DailyMail. Mamička zistila, že je opäť tehotná, v decembri 2018, a termín pôrodu ju prekvapil - presne v ten istý deň, kedy mala prísť na svet Gigi.

Pre Justine to bolo už tretie tehotenstvo. Pred 6 rokmi porodila chlapčeka Chasea, no po strate dcérky to tentoraz bolo iné. "Boli sme vystavení bolesti srdca, ktorá s tým prichádza," vysvetľuje statočná mamička. "Aby som bola úplne úprimná, tehotenstvo po strate je ťažké. Je to také odlišné a nie som si istá, či to niekedy bude rovnaké." Pozitívne pocity z tehotenstva sa miešali s utrpením. "Niektoré dni boli naplnené čistým šťastím a vďačnosťou. A ďalšie boli naplnené intenzívnym pocitom straty Gigi. Boli to dni viny a strachu, želali sme si vrátiť čas, byť práve v tom momente, keď tu bude moje dieťa konečne v bezpečí, v mojom náručí." Justine sa Jaggera rozhodla porodiť doma, rovnako, ako to plánovala pre Gigi.

VIAC FOTIEK NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia