Brušné rituály

Požehnaný stav vo vladárskych kruhoch sa pred verejnosťou podľa možností udržiava čo najdlhšie v tajnosti. Kate musela urobiť výnimku, pretože vo všetkých troch prípadoch ju trápili ranné nevoľnosti. Vzdala sa preto svojich oficiálnych povinností. Napriek tomu kráľovský dvor udržiaval informáciu o tehotenstve čo najdlhšie pod pokrievkou. Keby predsa len Kate nosila pod srdcom štvrté dieťa, vedzte, že ako prvý, hoci nechtiac, by to prezradil práve jej manžel William. „Bol by z neho mizerný pokerový hráč, pretože jeho pozitívne emócie sa dajú veľmi dobre čítať v jeho tvári,“ hovorí Judi Jamesová.

Táto odborníčka má odsledované, že v prvých týždňoch manželkinho tehotenstva, keď o sladkom tajomstve vedela iba najbližšia rodina, sa na verejnosti smial veľmi srdečne od ucha k uchu, zúžili sa mu oči a vytvorili sa okolo nich vrásky. Zrazu však smiech uťal, kontrolovane pritláčal pery k sebe a neraz si rukou zakryl ústa, akoby chcel schovať tajomstvo a všetkých oklamať ľadovým výrazom tváre. A potom sú tu jeho „brušné rituály“. Keď kráčal vedľa manželky, nevdojak sa neustále dotýkal svojho brucha. Toto gesto, mimochodom, robieval aj jeho mladší brat Harry.

WILLIAM drží ochranársky svoju manželku, chytá sa za brucho a stláča pery k sebe. Žeby bola KATE tehotná?
WILLIAM drží ochranársky svoju manželku, chytá sa za brucho a stláča pery k sebe. Žeby bola KATE tehotná?
Zdroj: PROFIMEDIA

Výborný tréning

Kým obaja kráľovskí bratia sú vcelku dobre čitateľní, veľmi ťažkým orieškom pre odborníkov na reč tela je vojvodkyňa Kate. Je to aj následok veľmi dobrého tréningu, ktorý jej za osem rokov známosti s Williamom, zabezpečil jej terajší svokor princ Charles. Ten mal na zreteli, ako nešťastne dopadla jeho zosnulá manželka princezná Diana, ktorú nikto nepripravil na takúto náročnú úlohu. Následky boli v jej prípade zdrvujúce. Iba týždeň po zásnubách ochorela na bulímiu, pretože ťažko znášala zvýšený verejný tlak a záujem.

Kate preto dostala profesionálne školenie o tom, ako reagovať napríklad na novinárov. Odborné semináre jej poskytli tlačoví predstavitelia Clarence House – štáb princa Charlesa. Počas dlhých rokov randenia s následníkom trónu ju paparacovia prenasledovali u kaderníčky, kozmetičky, na nákupoch, dlhé hodiny parkovali pred jej bytom. Naučila sa nepôsobiť ako vystrašený zajac. Dokonca sa stávalo, že paparacom rozdávala úsmevy, dokonca s nimi akoby flirtovala, na druhej strane si dávala pozor, aby to nevyzeralo, že s nimi spolupracuje. Výcvik sa jej vyplatil, s manželom totiž ešte ako zamilovaný pár uzavreli dohodu, že si nebudú na verejnosti prejavovať ani len náznak citov.

Na druhej strane Katina rezervovanosť súvisí s jej osobnosťou a vypestovanou sebadisciplínou. Jej bývalé spolužiačky pre médiá uvádzali, že Kate bola veľmi obľúbená, nestránila sa žiadnych študentských žúrov, no čo sa týka alkoholu, vždy vedela, kedy má dosť. Podobne reagovala na pozornosť opačného pohlavia. Rok po strednej škole trávila v Taliansku a na záujem miestnych temperamentných mačov v baroch reagovala anglickou rezervovanosťou.

Známy je však jeden prípad, keď nad sebou stratila kontrolu. Spomína to odborník na kráľovský dvor Robert Jobson v jednej zo svojich kníh. Stalo sa to v roku 2008 na ceremónii Najvznešenejšieho podväzkového rádu. Ten v roku 1348 založil kráľ Eduard III. V Kaplnke svätého Juraja v tieni Windsordského zámku Kate sledovala pasovanie svojho priateľa za tisíceho rytiera. William mal na hlave široký klobúk s pštrosími a volavčími perami, oblečený mal dlhý tmavomodrý zamatový plášť. Z pohľadu súčasníkov išlo o vskutku komický odev, nečudo, že Kate zašepkala: „Panebože...“ A potom sa spolu s Harrym pustili do spontánneho smiechu.

Článok pokračuje na následujúcej strane.

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Populárne články
Ján Jenčo získaval skúsenosti aj na študijnom pobyte v USA.

Hlavný inšpektor na ministerstve životného prostredia: Prečo občania prestávajú veriť štátu?

JOHN LENNON, hudobný génius, skladateľ a spevák, zakladajúci člen skupiny The Beatles.

Vraj sa gitarou neuživí: Svojmu vrahovi dal JOHN LENNON autogram len niekoľko hodín pred smrťou

Harry a Meghan

MEGHAN MARKLE priznala potrat: Z jej slov puká srdce

Ilustračné foto.Sponzorované

Alarmujúci prieskum: Prepojenosť škôl a praxe v IT sektore je takmer nulová

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Ruská ruleta pochádza z Ruska. Je to pravda?

Ruská ruleta pochádza z Ruska. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia