Luca Trapanese, rodák z Neapolu, presvedčil celý svet, že keď sa chce, všetko sa dá. Aj napriek predsudkom a mnohým komplikáciám sa tento 42-ročný Talian stal šťastným otcom dievčatka, ktoré odmietlo už 20 rodín.

Mladý Talian, ktorého dnes už pozná celý svet, dáva slovu rodina úplne iný význam. 42-ročný Luca Trapanese, ktorého životným cieľom bolo stať sa otcom, sa konečne môže pýšiť krásnou dcérkou.

Aj napriek tomu, že Luca celý život bojuje s predsudkami najmä pre svoju sexuálnu orientáciu, chce búrať stereotypy o tradičnej rodine a otcovstve. Rozhodol sa adoptovať si dieťa, ktoré chce vychovávať sám a splniť si tak svoj celoživotný sen o otcovstve.

Tak ako vo všetkých krajinách sveta, aj v Taliansku sú pri adop­ciách uprednostňované „kompletné“ a tradičné rodiny pred osamelými rodičmi a homosexuálmi. Aj napriek veľkému množstvu prekážok, ktoré Lucovi cestu k vysnívanej adopcii skomplikovali, sa mladý Talian nevzdal a nekonečné čakanie sa mu vyplatilo.

Už v roku 2017 si Luca odniesol domov vtedy len 13-dňové dievčatko Albu, ktoré za necelé dva týždne života doslova putovalo z jednej rodiny do druhej. Malú Albu opustila nielen jej biologická matka, ale adoptovať si ju odmietlo až 20 rodín.

Po dvadsiatich odmietnutiach Alba konečne našla pravú rodinu.
Po dvadsiatich odmietnutiach Alba konečne našla pravú rodinu.
Zdroj: Facebook

Hlavným dôvodom bol jednoznačne Albin zdravotný stav, ktorý si vyžadoval špeciálnu opateru a starostlivosť. Malé dievčatko totiž trpí Downovým syndrómom, ktorý je v oblasti medicíny známy ako trizómia 21. chromozómu.

Luca sa však rozhodol bojovať s týmto syndrómom a dopriať malej Albe plnohodnotný život. Luca Trapanese (42) svoj životný príbeh spísal aj do vlastnej knihy s názvom Nata per te z roku 2018.

Po tom, čo sa Lucovi rozpadol 11-ročný vzťah, bol odhodlaný vychovávať dieťa so zdravotným postihnutím, aj keby mal zostať navždy slobodným otcom. Luca totiž už od svojich 14 rokov dobrovoľne vypomáhal v opatrovateľských zariadeniach a starostlivosť o zdravotne postihnutých ľudí bola jeho dennou rutinou.

Tento prípad sa stal výnimočným a Lucova životná cesta sa stala inšpiráciou pre nejedného mladého človeka. Mladý Luca, ktorý sa po celý život stretával len s problémami, konečne našiel svoje životné šťastie – dnes už trojročné dievčatko Albu.

Malá Alba si naplno užíva čas strávený so svojím otcom.
Malá Alba si naplno užíva čas strávený so svojím otcom.
Zdroj: Facebook
Poslať emailom
Volocopter by mohol slúžiť ako taxík budúcnosti.

V Singapure predstavili taxík budúcnosti: Poradí si so vzdialenosťou aj zápchami

Populárne články
Počas svojich vystúpení chce vždy ukázať, čo všetko dokážu husle.

Vanessa Mae ukázala veľké srdce: Na Slovensku podporila projekt na ochranu zvierat

Nielen v Bratislave, ale napríklad aj v Trnave túžili ľudia po slobode a nových časoch.

November 89 očami redaktora Života: Neveril som, že zbijú ľudí len preto, že chcú niečo povedať

Kráľovná nešetrí len na personále.

Legendy o skúpej Alžbete II.: Hladným sa do paláca chodiť nevypláca, takto hostia návštevy!

S víťazom Tour de France 2019 Eganom Bernalom.

Netradičná záľuba šoféra z Nitry: Juraj si dopisuje s cyklistickými tímami z celého sveta

Čipsy sa prvýkrát  v obchodoch začali predávať v roku 1895 v Clevelande.

Vznikla z nehody a náhody: Na pochúťku čakali v radoch boháči aj senátori!

Vedeli ste

Vedia aj slony skákať?

Zobraziť viac