Luca Trapanese, rodák z Neapolu, presvedčil celý svet, že keď sa chce, všetko sa dá. Aj napriek predsudkom a mnohým komplikáciám sa tento 42-ročný Talian stal šťastným otcom dievčatka, ktoré odmietlo už 20 rodín.

Mladý Talian, ktorého dnes už pozná celý svet, dáva slovu rodina úplne iný význam. 42-ročný Luca Trapanese, ktorého životným cieľom bolo stať sa otcom, sa konečne môže pýšiť krásnou dcérkou.

Aj napriek tomu, že Luca celý život bojuje s predsudkami najmä pre svoju sexuálnu orientáciu, chce búrať stereotypy o tradičnej rodine a otcovstve. Rozhodol sa adoptovať si dieťa, ktoré chce vychovávať sám a splniť si tak svoj celoživotný sen o otcovstve.

Tak ako vo všetkých krajinách sveta, aj v Taliansku sú pri adop­ciách uprednostňované „kompletné“ a tradičné rodiny pred osamelými rodičmi a homosexuálmi. Aj napriek veľkému množstvu prekážok, ktoré Lucovi cestu k vysnívanej adopcii skomplikovali, sa mladý Talian nevzdal a nekonečné čakanie sa mu vyplatilo.

Už v roku 2017 si Luca odniesol domov vtedy len 13-dňové dievčatko Albu, ktoré za necelé dva týždne života doslova putovalo z jednej rodiny do druhej. Malú Albu opustila nielen jej biologická matka, ale adoptovať si ju odmietlo až 20 rodín.

Po dvadsiatich odmietnutiach Alba konečne našla pravú rodinu.
Po dvadsiatich odmietnutiach Alba konečne našla pravú rodinu.
Zdroj: Facebook

Hlavným dôvodom bol jednoznačne Albin zdravotný stav, ktorý si vyžadoval špeciálnu opateru a starostlivosť. Malé dievčatko totiž trpí Downovým syndrómom, ktorý je v oblasti medicíny známy ako trizómia 21. chromozómu.

Luca sa však rozhodol bojovať s týmto syndrómom a dopriať malej Albe plnohodnotný život. Luca Trapanese (42) svoj životný príbeh spísal aj do vlastnej knihy s názvom Nata per te z roku 2018.

Po tom, čo sa Lucovi rozpadol 11-ročný vzťah, bol odhodlaný vychovávať dieťa so zdravotným postihnutím, aj keby mal zostať navždy slobodným otcom. Luca totiž už od svojich 14 rokov dobrovoľne vypomáhal v opatrovateľských zariadeniach a starostlivosť o zdravotne postihnutých ľudí bola jeho dennou rutinou.

Tento prípad sa stal výnimočným a Lucova životná cesta sa stala inšpiráciou pre nejedného mladého človeka. Mladý Luca, ktorý sa po celý život stretával len s problémami, konečne našiel svoje životné šťastie – dnes už trojročné dievčatko Albu.

Malá Alba si naplno užíva čas strávený so svojím otcom.
Malá Alba si naplno užíva čas strávený so svojím otcom.
Zdroj: Facebook
Poslať emailom
Ilustračná snímka

Pomer s adoptívnou dcérou i podvod v svadobný deň: NAJTRPKEJŠIE NEVERY v zahraničnom šoubiznise

Populárne články
Brooke Shields

Extrémne tesné džínsy a pod nimi... Kam až boli dievčatá ochotné kvôli BROOKE SHIELDS zájsť?

Ilustračná snímka

ANETA PARIŠKOVÁ späť na obrazovke: Po vážnej chorobe sa do práce vrátili aj tieto celebrity

Anna Slováčková

Dcéra DAGMAR PATRASOVEJ bojuje s rakovinou: Pokrok v liečbe oslávila vskutku netradične

Ilustračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 3. do 9. júla?

Ilustračné foto.Sponzorované

Pozrite sa, v ktorých prípadoch a čo vám poisťovňa uhradí pri kúpeľnej liečbe

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zobraziť viac