Príbehy

Chodím, hoci som bola na vozíku: Neverím na zázraky, ale moje vyliečenie sa na to podobá

25.9. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Príbehy

Chodím, hoci som bola na vozíku: Neverím na zázraky, ale moje vyliečenie sa na to podobá

25.9. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Denne sa pozerám na Križevac, kde sa v slnku leskne biely kríž. Vidím ho hneď, keď vyjdem na dvor, lebo je nad naším mestečkom. Pomodlím sa a poďakujem.

Už vyše tridsať rokov mám svoju zmes modlitieb a pomáhajú mi. Modlím sa ku všemohúcemu aj k Panne Márii. Odporúčam to každému, kto príde do nášho známeho pútnického mestečka. Medžugorie takým je a väčšina veriacich verí, že sa im zlepší zdravie. Asi je to najdôležitejšie v živote. Pre mňa isto. Keď mi ho choroba vzala a už som sa nemohla postaviť na nohy, lekári v zahraničí ma operovali. Muža upozornili, že sa to nemusí podariť. Aj napriek tomu súhlasil, veď doma sme mali štyri malé deti a potrebovali ma. Operácia sa nepodarila na sto percent, na nohy som sa nemohla postaviť. Ale lekári mi dali nádej, že raz možno...

Keď ma potom muž videl bezvládnu ležať v posteli, prvý raz v živote som ho videla plakať. A doma som potom plakala ja. Prísna svokra mi to však zakázala a začala ma liečiť obkladmi z byliniek aj špeciálnymi masážami chrbtice. Nedala mi pokoj, musela som hýbať rukami aj nohami. A prikázala mi modliť sa k Panne Márii. Veď koľkým ľudom sa po modlitbách v našom mestečku vylepšilo zdravie?! Netvrdím, že ich to vyliečilo, ale zrejme tá nádej, že sa to môže stať, ich posilnila a cítili sa lepšie. Modlila som sa, rehabilitovala, až prišiel deň, keď som sa s pomocou svokry začala trošku pohybovať v byte. Bolo to veľké víťazstvo. A keď som prvý raz sama vyšla z izby na dvor a pozerala sa na ten kríž, ktorý je na vrchole krížovej cesty, cítila som obrovské víťazstvo. Odvtedy som sa každé ráno pri pohľade na kríž modlila a prosila o pomoc. Môj stav sa zlepšoval a deti mi pomohli zdolať krížovú cestu. Pomaličky som sa dostala až hore. Je to veľmi, veľmi náročná cesta. Ale stála za to. Ako každá, ktorá človeka posilní a vráti mu zdravie.

Diskusia