Hry tvorí s pedagógmi

Pinf Hry, ktoré sú určené aj pre ľudí s autizmom, detskou mozgovou obrnou, Downovým syndrómom či ťažkými poruchami učenia, Ondrejovi za tie roky zisk nepriniesli. „Nedá sa na tom zarobiť a to ani nebolo mojím cieľom. V súčasnosti dokážem pokryť náklady, to stačí,“ hovorí spokojne. Počet hier sa z pôvodných štyroch či piatich rozrástol na 26. Pribudlo napríklad poznávanie hodín či precvičovanie jemnej motoriky, keď deti môžu prstom písať na tablet. Základná verzia deviatich hier je zadarmo a rozšírená verzia stojí dve eurá na mesiac.

FOTOGRAFIE K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Ondrej chcel, aby hry mali k dispozícii aj tie domácnosti s postihnutými deťmi, ktoré si nemôžu dovoliť ani nízky poplatok. Tvorba jeho hier je dnes naozaj profesionálna. „Prvé hry boli len mojím nápadom, dnes všetky vytváram v spolupráci so špeciálnymi pedagógmi, počas práce s nimi intenzívne komunikujem. Tieto hry sú určené pre deti a dospelých so špeciálnymi vzdelávacími potrebami, preto obsahujú len jednoduché grafické rozhranie, dajú sa ovládať myšou aj dotykom, nie sú v nich rozptyľujúce animácie a reklamy,“ približuje Ondrej svoju prácu.

Pomocou crowdfundingovej zbierky sa mu nedávno podarilo financovať vytvorenie pracovných listov k hrám. Ktokoľvek si ich môže zadarmo stiahnuť, vytlačiť a používať. Hoci Pinf Hry sú dostupné vo viacerých jazykoch, až 85 percent ich používateľov sú práve deti a dospelí s mentálnym postihnutím na Slovensku.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Len ochutnať!

Nafukovacie nohavice či miniatúry jedla... Spestrite si deň poriadnou dávkou bizarností

Populárne články
Kňažná Charlene

Monacká KŇAŽNÁ CHARLENE v objatí s manželom: Toto by ste od nej nečakali

Dorota Nvotová

Finančné suchoty kvôli koronavírusu: Umelkyňa DOROTA NVOTOVÁ najprv predala auto, potom klavír

Timo Tolkki

Dominika Gottová to nebude mať ľahké: Jej ex mieri do Prahy

Už teraz v septembri začína herečka postupne pracovať.

Podnikanie na Jadrane: Herečka KRISTÍNA PALONDER GREPPELOVÁ otvorene o biznise s realitami

Mnoho detí, ktoré potrebujú muzikoterapiu, má zriedkavé diagnózy.

Liečivá hudba: MUZIKOTERAPIA nie je šamanizmus. Viete, ako terapia hudbou funguje?

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia