Najprv to vyzeralo na obyčajný mrazivý februárový deň v roku 2010. Spočiatku nikto v dedine Kovarovce v okrese Topoľčany netušil, že večer budú v ich inak pokojnej dedine riešiť policajti krvavú drámu.

Miestna poštárka Marta Ondrušová (†51) mala už väčšiu časť svojej poštárskej trasy po dedine za sebou, keď ju jeden z miestnych, retardovaný 27-ročný Miroslav Dubaj, zavolal dnu do svojho domu, pretože jej chcel odovzdať vestu, ktorú údajne stratila. Poštárka, ktorú miestni mali radi pre jej veľkodušnosť, netušila, že jej život sa práve blíži k tragickému koncu, veď Miroslavovi a jeho bývalej manželke Miroslave sama požičiavala z času na čas peniaze. Domáci pán ju zrazu napadol päsťami a neznámym tupým predmetom. Keď padla na zem v bezvedomí, odvliekol ju do nevykurovanej kúpeľne, domnievajúc sa, že obeť už dodýchala. Bohužiaľ, poštárka zomrela až v kúpeľni na následky bitky a podchladenie.

Keď sa večer nevrátila domov, jej deti, žila s nimi sama, keďže bola rozvedená, zalarmovali starostku, tá zase políciu. Muži zákona nemali až takú ťažkú prácu, stačilo vydať sa po stopách poštárky a zistiť, kde a prečo prerušila svoju trasu. A keď vošli k vrahovi do jeho domu, tomu ešte aj vypadli z vrecka, pri tom, ako sa legitimoval, poštárkine stravné lístky. Lup, a to 400 eur, ktoré najprv umyli od krvi, si nestihli vrahovia príliš dlho užiť. Hneď po tom, ako sa domnievali, že poštárku zniesli zo sveta, objednali si taxík a odviezli sa do okresného mesta Topoľčany na veľké nákupy. Pre svojich šiestich psov nakúpili granuly, pre dcéru, o ktorú sa však staral bývalý druh Miroslavy, kúpili zase plienky. Ostalo aj na tortu, zrejme chceli oslavovať.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Matt Damon a Ben Affleck

Hollywoodski spolužiaci: Ktoré známe tváre spolu drali lavice?

Populárne články
Choreograf a režisér Ján Ďurovčík s manželkou.

Dočkal sa! JÁN ĎUROVČÍK sa tesne pred 50-tkou stal otcom. Aké meno dostal jeho vytúžený syn?

Soňa Skoncová prežíva najkrajšie obdobie svojho života. Je tehotná.

BABYBOOM V TOP STARE! Dve moderátorské hviezdičky sa pochválili tehotenským bruškom

„Ku každému vzorcu treba konkrétne príklady z reálnych životných situácií, na čom stroskotáva aj väčšina mojich študentov,“ hovorí docent Ján Šebo.

Kam s peniazmi v ťažkých časoch? Možno vám napovie Oranžová obálka

Do legendárnej marikovskej postele sa pýtali takmer všetky nevesty v 50. a 60. rokoch minulého storočia.

Noblesa a uvoľnenie: Nevesty sa tešili na svadobnú noc v malej posteli v Besnom

Pre zobrazenie celého vtipu kliknite na obrázok.

Začnite týždeň s úsmevom :) TOP 10 vtipov z týždenníka ŽIVOT

Napriek hendikepu sa CHANG a ENG BUNKEROVCI dokázali v živote presadiť.

Najznámejší siamskí bratia nikdy nemali deti. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia