SUPER KVÍZ

KVÍZ: Spoznáte hercov podľa ich filmových postáv? V rukách maskérov sa totiž poriadne zmenili!

V niektorých filmoch si herci vystačia len so svojím talentom, no niekedy to jednoducho chce ešte niečo viac. V rukách maskérov sa tak menia na príšery, záhadné bytosti či úplne iných, dávno zosnulých ľudí. Takéto zmeny dokážu byť natoľko radikálne, že práca šikovných členov filmového štábu je umeleckým dielom sama o sebe. Pozrite si 10 najlepších hereckých kostýmov a masiek a trúfnite si uhádnuť, kto sa pod hustou vrstvou mejkapu a umeliny ukrýva.

Vypočítavý a zákerný Rumpelstiltskin v seriáli Kde bolo, tam bolo.
Zdroj: ABC

1/12 Postavu cynického, diabosky vyzerajúceho antihrdinu Hellboya stvárnil v rokoch 2004 a 2008 americký herec...

Ron Perlman ako Hellboy

2/12 Komédia Maska z roku 1994 by sa zrejme nikdy nestala kultovou, ak by v hlavnej úlohe nemala istého slávneho herca. Okrem iných vecí producentom ušetril aj množstvo peňazí za počítačové animácie tváre, pretože dokázal sám vytvoriť neskutočné grimasy.

Jim Carrey vo filme Maska

3/12 Znetvorená postava Masona Vergera, obete vraha a kanibala Hannibala Lectera z filmu podľa slávnej hororovej novely, ľudí dodnes straší v snoch. Dokážete uhádnuť, kto sa pod neskutočným mejkapom a falošnou tvárou ukrýva?

Gary Oldman vo filme Hannibal

4/12 V minisérii Anjeli v Amerike z produkcie televízie HBO sa v prestrojení mihla aj známa herečka. Jej maskovanie však bolo také dokonalé, že v kostýme rabína by ju zrejme nespoznala ani vlastná mama. Išlo o celebritu menom...

Meryl Streep v minisérii Anjeli v Amerike

5/12 Zloducha a temného čarodejníka z Harryho Pottera, Lorda Voldemorta, bravúrne stvárnil herec...

Ralph Fiennes ako Lord Voldemort zo série Harry Potter

6/12 Vo filme Horns z roku 2013 si v titulnej úlohe zahral aj čiernovlasý Brit, ktorého však preslávila úplne iná snímka. V nej si ho však maskéri nevzali do parády ani zďaleka tak veľmi ako práve „v Rohoch“. Spoznáte, o koho tvár ide?

Daniel Radcliffe vo filme Horns

7/12 Otec v sukni (1993) je dodnes jednou z najnezabudnuteľnejších úloh tohto herca. Za stvárnenie pani Doubtfireovej dokonca získal prestížný Zlatý glóbus za najlepší mužský herecký výkon.

Robin Williams vo filme Otec v sukni

8/12 Kúzelnú opatrovateľku Nanny McPhee, ktorá si dokázala poradiť aj s tými najneporiadnejšimi deťmi, stvárnila...

Emma Thompson vo filme Kúzelná opatrovateľka

9/12 Vo filme Podoba vody z roku 2017 si zahral hlavnú úlohu herec, ktorého málokedy vidíte v jeho prirodzenej podobe. Či už išlo o Hellboya, Star Trek alebo Faunov labyrint, tento „meňavec“ sa vždy akosi ocitne v inej koži.

Doug Jones vo filme Podoba vody

10/12 Zahral si v druhom Hellboyovi, kde stvárnil zákerného princa Nuadu, ale aj v pokračovaní hororovej uprískej série Blade.

Luke Goss vo filme Hellboy 2: Zlatá armáda

11/12 Historicky prvého upíra si v hororovej akčnej sérii Underworld zahral pôvodne ryšavý škótsky herec. V jeho ľudskej podobe ho v Underworlde, aj keď s vlasmi prefarbenými načierno, spoznáte ľahko. Ale čo takto?

Tony Curran vo filme Underworld II: Evolúcia

12/12 Ďalší škótsky herec je známy napríklad zo seriálu Kde bolo, tam bolo či zombie hitu O 28 týždňov. Uhádnete, o koho ide?

Robert Carlyle ako vypočítavý a zákerný Rumpelstiltskin v seriáli Kde bolo, tam bolo.