SUPER KVÍZ

Letnú dovolenku máme stráviť na Slovensku: Týchto 10 miest stojí za návštevu! Spoznáte ich podľa fotky?

Tohtoročnú letnú dovolenku máme stráviť na Slovensku. Aj u nás sa nachádza množstvo krásnych miest, ktoré rozhodne stoja za návštevu. Spoznáte tieto slávne slovenské mestá len podľa obrázka?

1/10 Toto významné banské mesto vyhľadávajú aj turisti zo zahraničia. Nachádza sa v ňom aj jedna z najkrajších barokových kalvárií v celej Európe. O ktorom meste je reč?

Ktoré mesto ej na obrázku?

2/10 Pre ktorú obec sú výstižné takéto domy? Nachádza sa v okrese Žilina a je absolútnym unikátom práve vďaka zachovalej ľudovej architektúre.

Ktorá obec je na obrázku?

3/10 Perla Hornej Nitry. Aj tak sa nazýva mesto, v ktorom okrem nádherného zámku nájdeme aj najznámejšiu slovenskú zoo. O aké mesto ide?

Ktoré mesto je na obrázku?

4/10 Raj pre menej zdatných, ale aj zdatnejších turistov s množstvom rebríkov a stupačiek láka zástupy ľudí. Ktorá oblasť Spiša je na obrázku?

Ideálne miesto pre všetkých turistov

5/10 Viete, kde sa nachádza 32 metrov vysoká veža, ktorou je zakončený unikátny chodník korunami stromov?

Chodník v korunách stromov.

6/10 Zdatní turisti v lete obľubujú výstup na druhý najvyšší štít Slovenska. Menej zdatní sa naň môžu nechať vyviezť lanovkou. Ktorý štít, vysoký 2634 metrov, je na obrázku?

Druhý najvyšší štít Slovenska.

7/10 Táto jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie ľadové jaskyne na svete. Nachádza sa na okraji Slovenského raja. Je rozdelená na niekoľko častí, medzi ktoré patria Veľká a Malá sieň, Ruffínyho koridor a Zrútený dóm. O ktorej jaskyni je reč?

Jaskyňa

8/10 Nie, táto fotka nie je z Brazílie. Podobne ako v meste Rio de Janeiro, aj na Slovensku máme sochu Krista. Je vysoká takmer 10 metrov a ruky rozprestiera na šírku 7 metrov. Kde sa nachádza?

Najväčšia socha Krista.

9/10 Toto mesto leží okrese Žiar nad Hronom, sídli v ňom najstaršia dodnes existujúca mincovňa na svete a nachádza sa tu aj geografický stred Európy. Ktoré mesto sedí na tento opis?

Aké mesto je na fotke?

10/10 Počas horúcich dní sa môžete schladiť aj v najväčšej vodnej nádrži na Slovensku. Ja súčasťou systému priehrad Vážskej kaskády a pri jej výstavbe bolo zaplavených 13 obcí. O ktorej nádrži je reč?

Aká nádrž je na fotke?
Ilustračná snímka

Dovolenkujeme na Slovensku: Tieto TECHNICKÉ A KULTÚRNE PAMIATKY musíte vidieť

Populárne články
Zvolenský zámok.

Kam na dovolenku? Hrady, kúpele, akvaparky, múzeá: Juh stredného Slovenska má čo ponúknuť

Kim Kardashian

Z Kim Kardashian je čerstvá miliardárka: Na čom zarobila tentokrát?

Ilustračná snímka

Williama a Kate čaká ťažké rozhodnutie: Budú sa riadiť tradíciou alebo srdcom?

LETNÁ SÚŤAŽ

VYHRAJ MITSUBISHI A UŽI SI SLOVENSKO

Skladateľ Ennio Morricone.

Zomrel autor hudby k filmu Vtedy na Západe ENNIO MORRICONE (†91)