Kuriozity

Spoznajte najvplyvnejšie ženy roka 2021. Inšpirujte sa ich životom

Súčasný rok sa pomaly, ale isto blíži do finále a tak je čas na bilancovanie. Už tradične si patronát nad najvplyvnejšími ženami sveta zobral magazín Forbes. Ten predstavil dámske celebrity, ktoré mali počas roka ten najväčší vplyv na súčasný svet.
redakcia
redakcia
24.12. 2021 20:00
Diskusia ()
Najvplyvnejšie ženy.
Najvplyvnejšie ženy.
Zdroj: Getty Images

Ursula von der Leyen

V júli 2019 bola vymenovaná za predsedníčku Európskej komisie, výkonnej zložky Európskej únie. Je prvou ženou v tejto funkcii a je priamo  zodpovedná za legislatívu ovplyvňujúcu viac ako 700 miliónov Európanov. Od roku 2005 do roku 2019 pôsobila von der Leyen v kabinete Angely Merkelovej, čo je najdlhšie funkčné obdobie spomedzi všetkých členov kabinetu. Jednoducho šikovná.

EBE 29 Brusel - Nasnímke predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová zvonením zvončeka otvára stretnutie eurokomisárov v sídle EÚ v Bruseli v stredu 8. decembra 2021. Európska komisia predloží návrhy týkajúce sa lepšej policajnej spolupráce. FOTO TASR/AP


President of the European Commission Ursula von der Leyen rings the bell during a meeting of the College of Commissioners at EU headquarters in Brussels, Wednesday, Dec 8, 2021. (AP Photo/Olivier Matthys, Pool)
Zdroj: Olivier Matthys

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE...

Diskusia