Anete Pariškovej (47) drží celé Slovensko palce v boji so zákernou rakovinou.

Moderátorka sa snaží držať v starých koľajach a viesť plnohodnotný život. Dobré aj horšie dni sa u nej síce striedajú ako na hojdačke, no ona optimizmus rozhodne nestráca. Bolo to tak aj v prípade, keď sa musela vzdať svojej bohatej blond hrivy. K novému účesu si zároveň zadovážila parochňu. Dúfa totiž, že priaznivá prognóza ochorenia jej čoskoro umožní naplno sa vrátiť do svojej milovanej práce. 

Diváci neverili vlastným očiam

Obľúbená moderátorka sa v jojkárskych správach blysla v ružovom kostýme už vo štvrtok 2. júla. "Pracovať mám v pláne len pár dní, pretože môj život je momentálne riadený bielymi krvinkami a pokynmi MUDr. Drgoňu. Ale sú dni, kedy mám biele krvinky v poriadku a tým pádom aj imunitu v norme, a teda môžem ísť medzi ľudí.

 

Myslím si, že pre každého onkologického pacienta je dôležité udržiavať sa v pohode aj po psychickej stránke. Namiesto antidepresív mám okolo seba rodinu, priateľov a mojich úžasných kolegov, jojkársku rodinu, kde sa cítim výborne. Naozaj som sa nevedela dočkať, kedy sa budem môcť vrátiť a užiť si JOJkárov, divákov a prácu, ktorú milujem veľa rokov. Ja sa vlastne nevraciam do práce, ale prišla som na psychoterapiu," povedala pre noviny.sk.

Anetka Parišková a Ján Mečiar vo večernom spravodajstve.
Zdroj: TV JOJ

Do práce sa Aneta rýchlo vracala aj po svojich troch pôrodoch. „S Dankom som ostala sama ešte ako tehotná a paradoxne som sa po jeho narodení veľmi naštartovala. Vtedy som si založila agentúru, lebo som pocítila obrovský prílev zodpovednosti. Predstavila som si, že o tento malý batôžtek sa potrebujem postarať najbližších 20 rokov, nie rok, mesiac, ale dvadsať rokov. Zaumienila som si, že urobím všetko pre to, ak bude napríklad talentovaný hokejista, aby som si vďaka finančnej nezávislosti mohla dovoliť kúpiť mu výstroj alebo čokoľvek, čo bude potrebovať,“ zdôvodnila svoje konanie.

Do moderátorského kresla sa vtedy vrátila po mesiaci od pôrodu. Podobný scenár sa zopakoval aj po narodení druhého syna Gabriela. Pred kamerami sa objavila presne 17 dní po pôrode, čo vtedy mnohí považovali za rekord. V nasledujúcom roku dala život tretiemu synovi Nathanovi a späť do zamestnania sa vybrala po troch týždňoch od pôrodu.

Ako sama priznala, pri zabezpečení rodiny sa rozhodla spoliehať najmä na vlastné sily. „Celý život si budujem tri scenáre: A, B, C, pričom ten posledný je už úplne katastrofický. To znamená, že aj keď mám muža, nikdy nemám záruku, že sa mu niečo nestane, môže ochorieť, nedajbože umrieť, prísť o prácu. Nemôžem sa spoliehať na to, že sa o nás bude finančne starať len on. Pokiaľ mám možnosť mať záložný zdroj pre rodinu, bol by hriech ho zahodiť,“ hovorila ešte počas manželstva s Markom Sedlmairom.

FOTOGRAFIE ODHODLANEJ BOJOVNÍČKY NÁJDETE V GALÉRII

Televízne prostredie je pre Anetu podľa jej vlastných slov zároveň obrovskou motiváciou a vzpruhou. „Mám šťastie, že práca je mojím koníčkom, je to pre mňa relax, pretože chvíľu nerozmýšľam nad tým, čo budem napríklad variť, to už mám premyslené skôr, než prídem do práce, aj celú logistiku. Ale tu sa domáce povinnosti zastavia a ja rozmýšľam o politike, o tom, čo sa stalo doma aj v zahraničí, stretnem sa s kolegami, kde je príjemná, uvoľnená atmosféra,“ uviedla už viackrát otvorene.

Blondínka je zároveň veľkou profesionálkou a domovskú televíziu nenechala napríklad v štichu ani pred štyrmi rokmi, keď ju zápal bedrového kĺbu pripútal na nemocničné lôžko. Hoci v bolestiach, ale do práce sa vrátila už po dvoch týždňoch a zároveň neváhala vypomáhať aj vo svojej súkromnej škôlke.

Vo vysielaní sa Aneta po novom objavila s parochňou, ktorá však už mala premiéru na 1. svätom prijímaní jej najstaršieho syna Daniela a prostredného Gabriela. „Verím, že im úprimná viera v Boha bude celý život dávať silu a nádej pri prekonávaní životných prekážok tak, ako ju dáva mne. Teším sa, že som mohla byť pri tom,“ napísala na sociálnu sieť k fotografiám z významného dňa jej dvoch synov. K svojmu vierovyznaniu sa Aneta vždy otvorene hlásila a ani v ťažkých časoch sa nebojí priznať, že práve Boh je pre ňu zdrojom sily, ktorú aktuálne potrebuje.

Aneta Parišková pritom nie je jediná. Do pracovného nasadenia sa napriek zdravotným komplikáciám vrátila aj Adriana Kmotríková či Boris Pršo... Ich príbehy nájdete na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

10 rád, ako sa nenakaziť jedlom? Tieto pravidlá by ste mali dodržať!

Populárne články
Ilustračná snímka

Nebola chorá, len zrazu začala spomínať smrť. Tušila, že sa to stane?

Tereza Nvotová

Netradičný film s hororovou zápletkou: TEREZA NVOTOVÁ prichádza s novým projektom

MIROSLAVU DUBAJOVÚ hodnotili v dedine ako ženu s agresívnou povahou.

Bezcitné vrahyne: Dubajová vraj retardovaného exmanžela na vraždu poštárky „iba“ nahovorila

Ilustračná snímka

V španielskej kráľovskej rodine to vrie: Bývalý kráľ odchádza z vlasti

Ilustračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 14. do 20. augusta?

Grafiti sú novodobá pliaga. Je to pravda?

Grafiti sú novodobá pliaga. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia