Zdravie

Saponíny – účinná sila z prírody na jarnú očistu tela

PR článok
PR článok
21.3. 2023 0:00
Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: BOOS LABS
Zdravie

Saponíny – účinná sila z prírody na jarnú očistu tela

PR článok
PR článok
21.3. 2023 0:00
Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: BOOS LABS

Jar je jedno z najobľúbenejších období v roku. Nielenže prináša vzrušujúcu energiu rastu, obnovy a zmeny, ale je to aj veľmi dôležitá sezóna, pokiaľ ide o naše zdravie! Je to tiež ideálne obdobie na jarný detox, ktorý nám pomôže vyrovnať hormóny, uvoľniť toxíny a naštartovať metabolizmus po zimných mesiacoch.

V teórii starovekej čínskej medicíny je jar ročným obdobím, v ktorom je funkcia pečene a detoxikácia najaktívnejšie. To je jeden z mnohých dôvodov, prečo je jar najlepším obdobím roka na očistu.

Slovo detox je však častokrát nesprávne skloňované a vyvoláva búrlivé diskusie i otázky typu:

„Nie sú predsa naše telá vybavené na to, aby zvládli každodennú detoxikáciu samé bez pridaných práškov a doplnkov?“

Odpoveď je áno! Naše telá sú báječne vybavené na to, aby zvládli každodennú detoxikáciu! Podmienkou však je, že musíme jesť tak, ako jedli naši predkovia; hľadanie potravy, bobule, listová zelenina a jedenie mäsa a rýb ulovených vo voľnej prírode; denné potenie cvičením alebo saunou, spánok 8 hodín každú noc, pitie veľkého množstva filtrovanej vody a vyhýbanie sa vystaveniu syntetickým chemikáliám a ťažkým kovom. 

Bohužiaľ tieto chemikálie sú v súčasnosti všadeprítomné. Najviac znepokojujúce je, že mnohé z týchto chemikálií narúšajú našu prirodzenú funkciu hormónov a často môžu viesť k zdravotným problémom.

Mnohé z chemikálií, ktorým sme každodenne vystavení, sú rozpustné v tukoch a ukladajú sa v našom tukovom tkanive. Toxíny rozpustné v tukoch sú pre naše telo náročnejšie na spracovanie a odstránenie ako toxíny rozpustné vo vode, pretože sa skrývajú a hromadia v našich tukových bunkách a tkanivách.

Náš recept na bezpečnú a účinnú jarnú očistu

Yucca Schidigera obsahuje saponíny, ktoré majú protizápalové, antioxidačné a antispazmodické účinky, čím napomáhajú znížiť bolesť spojenú s artritídou, znižujú povrchové napätie, môžu znížiť hladinu cholesterolu a krvného tlaku či riziko srdcových ochorení.
Saponíny sú prírodné detergenty, ktoré tvoria stabilnú penu, obsahujúcu zložky rozpustné v tukoch aj vo vode. Vzniknutá pena v našom organizme dokáže rozpustiť usadeniny, aby ich naše telo mohlo vylúčiť.

Očistná sila prírody

Začnite jarnú očistu tela pre dni plné energie s výživovým doplnkom vyrobeným na Slovensku, v laboratóriách v Košiciach, v nadväznosti na rodinnú tradíciu doktora Sova.

YACCA ORGANIC by SOVA má vylepšené zloženie s bezkonkurenčným obsahom až 80 % saponínov z rastliny Yucca Schidigera pestovanej v špeciálnych podmienkach. Bohatstvo prírody sa ukrýva vo vegánskych kapsulách, navyše v recyklovateľnom a rozložiteľnom obale.

Ilustračné foto
Zdroj: BOOS LABS
Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.