Humor ju neopúšťa ani na staré kolená. Mary Flip nedávno oslávila svoje 101. narodeniny! Prezradila svoj recept na dlhovekosť.

Mary Flip, ktorá 2. novembra oslávila 101 rokov, stihla toho zažiť viac než dosť. Ako informuje New York Post, pocítila na vlastnej koži Veľkú hospodársku krízu, viacero vojen a videla 18 prezidentov Spojených štátov amerických.

Osud sa s ňou rozhodne nemaznal. Narodila sa v roku 1921 a vyrastala v Illinois. Rýchlo ju opustili tí najbližší - príliš skoro jej zomrela sestra a mama, a napokon zostala sama. Mala vtedy len 15 rokov. Napriek všetkým trápeniam našla o pár rokov svoje šťastie. Keď mala 18, presťahovala sa do Mexika, spoznala sa tam so svojím manželom. Živili sa ako farmári, no neskôr došlo aj na dieťa. Počas prvého tehotenstva sa presťahovali do Chicaga. Práve tam sa stala uznávanou umelkyňou.

Humor a bystrosť ju nikdy neopustili. Svoj úctyhodný vek oslávila troškou tanca a s jej obľúbeným pivom v ruke. Aké je jej tajomstvo dlhovekosti? Reakcia starenky stojí za všetko: „Ach, moje tajomstvo. Hmm, neviem. Tequila!" zavtipkovala Mary Flip.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia