Nikdy nevieme, čo si pre nás osud prichystal. Príkladom je Judy Perkins (56) z Floridy, ktorej v minulosti diagnostikovali rakovinu prsníka v 4. štádiu.

Ako informuje Mirror, Judy mala už aj predtým skúsenosti s rakovinou. V roku 2003 jej diagnostikovali taktiež rakovinu prsníka, ale v nultom štádiu. Postúpila mastektómiu, chemoterapiu a hormonálnu terapiu. Všetko vyzeralo byť v poriadku, liečba bola úspešná, a tak si naďalej vychutnávala život.

Lenže veľká rana prišla o 10 rokov neskôr. Lekári jej oznámili, že má rakovinu prsníka 4. štádia a dávajú jej len tri roky života. Judy však nič nevzdávala a nastúpila v roku 2015 na experimentálnu liečbu v Národnom inštitúte zdravia (National Institute of Health). A teraz? Nielenže žije, ale nemá už v sebe ani rakovinu.

Vedci jej počas experimentálnej liečby odobrali imunitné bunky, laboratórne ich rozmnožili a následne jej pichli 80 miliárd z nich. Imunoterapia jej veľmi pomohla. Už 5 mesiacov po začatí liečby, čiže v máji 2016, ukázali výsledky vyšetrení, že Judy je bez rakoviny. Samozrejme, pravidelne chodí na kontroly. "Nemrhám čas obavami, či sa mi rakovina vráti. Cítim sa vyliečená. Cítim sa úžasne," povedala pre SurvivorNet. Dáva však do pozornosti, že hoci bola pre ňu táto liečba hotovým zázrakom, iným nepomohla.

Je to už dekáda, odkedy si vypočula od lekárov, že jej zostávajú len tri roky života. Judy to vnímala ako rozsudok smrti. Podstúpenie experimentálnej liečby bolo to najlepšie, čo mohla spraviť. Je stále zdravá a mohla vidieť, ako vyrastajú jej synovia.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia