Zaujímavosti

RETRO ABECEDA SPEVÁKOV: Čo o sebe prezradili Duchoň, Hammel, Kolínska, Krajíček či Máziková?

28.4. 2021 5:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Reprofoto
Zaujímavosti

RETRO ABECEDA SPEVÁKOV: Čo o sebe prezradili Duchoň, Hammel, Kolínska, Krajíček či Máziková?

28.4. 2021 5:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Reprofoto

S ABEDEDOU SPEVÁKOV ste sa v roku 1970 pravidelne stretávali na stránkach týždenníka Život a na stredných vlnách vysielača Bratislava. Začali sme s Karolom Duchoňom a postupne sme vyspovedali mnohé spevácke hviezdy. Tu sú ich odpovede:

Zora Kolínska

Asi by sme mali začať túto abecedu. „Asi“ je krátke sympatické slovo, navyše mnohoznačné, a preto človeku v ťažkých situáciách pomáha. Má v sebe veľa nádeje, je to také altruistické slovo.

Bujón – milujem hlavne korytnačí s koňakom. Je to veľmi silná polievka, dodáva silu a dobrú náladu.

Cudnosť je dnes krásna cnosť. Táto vlastnosť pristane ženám, ale ja osobne sa priznám, že sa mi páčia i cudní muži. Nemyslím tým hanblivosť.

Divadlo. Žijem a pracujem v Divadle na korze. Som šťastná, pretože je to divadlo mladých. Je výhodou, že táto scéna mi umožňuje spojiť spev s herectvom.

Zdroj: Reprofoto

Európa. Dávam prednosť tomuto svetadielu, napriek tomu, že iný okrem Afriky nepoznám. Mrzí ma len, že naša vlasť neleží trochu bližšie k moru.

Futbal je hra, ktorej veľmi „fandím“. Ovládam dokonca niekoľko odborných termínov, napríklad finta, debna, robinzonáda, Kramerius...

Grécko je krajina, z ktorej som sa len prednedávnom vrátila. Je to krajina hádam s najkrajším morom, vyrastajú z neho vysoké hory a všade vládne slnko.

Hazardné hry, to je moje. Ešte šťastie, že mám spoluhráčov, s ktorými hrávam na úver. V poslednom čase najviac holdujem biliardu a pokeru.

Chren. V pôvodnom význame značí plodinu veľmi čerstvú a sviežu, a preto som nikdy nechápala, prečo v prenesenom význame označuje človeka práve s opačnými vlastnosťami.

Irónia je mi sympatická, pokiaľ ju jej autor namieri sám proti sebe.

Ján Roháč je dobrý človek a výborný režisér. Vždy som veľmi rada, keď mám možnosť s ním spolupracovať. Doteraz som s ním nakrútila dva televízne pesničkové filmy.

Kynológia je mojím koníčkom, o čom by najlepšie mohla rozprávať moja fúzačka Arena – keby rozprávať vedela. To je ostatne jej jediná chyba, preto urobím všetko, aby v blízkej budúcnosti ovládala aspoň tie najzákladnejšie frázy v dvoch svetových jazykoch.

Literatúra, to je moja slabá stránka. Vždy som chcela vytvoriť niečo, čo by sa dalo označiť ako literatúra, ale doteraz sa mi to nepodarilo.

Muži. Okrem niektorých ma nezaujímajú, preto vám ťažko môžem o nich povedať niečo zaujímavé. Ale aj tak si myslím, že svetu vládnu ženy.

Nezmysly mám rada a obklopujem sa nimi. Nezmyselné činy, nezmyselné veci a nezmyselné túžby sú tak trochu zmyslom môjho života.

Obrazovka. Ja viem, myslíte tú televíznu. Rada by som sa na nej objavila s dákou novou, dobre nahranou pesničkou.

Personálie. Nedá sa nič robiť, musím to povedať. Narodila som sa triapolkilová o štvrtej ráno. Bolo to 27. 7. 1941 v dedinke na Liptove.

Rada. Keď je dobrá, je nad zlato. To je porekadlo, ktoré ma veľmi často prenasleduje.

Šaty sú vecou, ktorú považujem za dosť dôležitú, pretože u nás často býva zima, okrem toho si myslím, že nikto by nemal podliehať móde a mal by nosiť také šaty, ktoré považuje za najslušivejšie.

Texty. Ak myslíte pesničkové, musím spomenúť Tomáša Janovica a Milana Lasicu.

Únava. Tento stav poznám aj ja. Zatiaľ som neprišla na lepší liek, ako je spánok.

Víťazstvo. Vybojúvam ho denne sama nad sebou, pretože som lenivá. A to sa v mojom povolaní nevypláca.

Zlodej je názov pesničky, ktorú som prednedávnom nahrala a ktorá sa dosť páči nielen mne, ale i poslucháčom.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia