Bryson Killean (8) z Lebanonu, štát Virginia, mal to, čo chcel najviac na svete. Psíka. Avšak diagnostikovali mu Parvo, čo je vysoko nákazlivá choroba psov.

Rodina ale nebola zmierená s tým, že by mali prísť o domáceho miláčika a rozhodli sa bojovať. Mama Kimberly Woodruff vytvorila zbierku na GoFundMe, aby získali aspoň financie, ktoré by pokryli výdavky u veterinára. Potrebovali na to 800 dolárov (744,78 eur). Opäť sa potvrdilo, že dobrí ľudia stále existujú. Dokopy vyzbierali až 5000 dolárov (4654,90 eur) na pomoc pre psíka. "Má viac očkovaní, ale darí sa mu skvele, je úžasný," povedala Woodruff pre WSLS.

Ruku k dielu priložil aj malý Bryson, ktorý predal svoju zbierku vzácnych Pokémon kartičiek. Pre svojho kamaráta by spravil všetko. Jeho čin chytil ľudí za srdce po celom svete, a to vrátane pracovníkov Pokémona. Aby ho potešili, poslali mu ešte vzácnejšie karty, ktoré v obchode už nezoženiete, a ďakovný list. „Ahoj Bryson, boli sme tak inšpirovaní tvojím príbehom o predaji kariet na zotavenie tvojho psíka, toto je niekoľko kariet, ktoré ti pomôžu nahradiť tie, ktoré si museli predať," uviedli pracovníci Pokémona.

„Som šťastný, že je doma, a som na seba hrdý. Teraz sa s ním hrá aj môj brat a sestra a teraz sa s ním hrám naozaj často,“ povedal Bryson. Zvyšné peniaze, ktoré sa rodine podarilo vyzbierať, pôjdu na podporu iných chorých zvierat v juhozápadnej Virginii.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia