Zachránil jej život. Pes udrel hlavou veterinárnu sestru do hrude, neskutočné, čo potom odhalili lekári.

Veterinárnu sestru Angie Shaw z Leedsu udrel pes hlavou do hrude, keď ho pomáhala prevrátiť na stole. Vytvorila sa jej kvôli tomu hrčka na hrudi, ktorá jej nezmizla ani po týždni. Vyhľadala odbornú pomoc a biopsia ukázala, že má rýchlo rastúcu formu rakoviny prsníka. Nádor jej odstránili 13 dní po jeho diagnostikovaní.

Lekári uviedli, že ak by ju pes neudrel, trvalo by asi 10 mesiacov, kým by ho odhalili. A vtedy by už mohlo byť veľmi neskoro. Angie tvrdí, že hrčka nemala nič spoločné s rakovinou, no ešteže ju pes udrel. "Už by bolo neskoro. To zvieratko mi zachránilo život," povedala pre The Mirror.

"Myslela som si, že je to cysta. Keď mi povedali, že budem musieť podstúpiť operáciu, chemoterapiu a potom rádioterapiu, zrútil sa mi celý svet," priznala. Podstúpila šesť kôl chemoterapie, ktorá trvala 18 týždňov 15 dávok rádioterapie. Boj s rakovinou vyhrala, teraz je už bez nej a odporúča ľuďom, aby nikdy nepodceňovali hrčky, ktoré si nahmatali. "Včasná diagnóza je dôležitá," odkázala.

Angie bola spočiatku vo veľkom šoku, keď jej oznámili diagnózu. Nevedela sa s tým hneď vysporiadať, no našla odhodlanie a udržiavala si pozitívne myslenie. Tvrdí, že takáto skúsenosť vám zmení pohľad na všetko. "Uvedomujete si, aký je život výnimočný a ako rýchlo sa dokáže otočiť. Dostala som druhú šancu," povedala. Jej odhodlanie ocenila aj Louise Mallson, riaditeľka kliniky, kde Angie pracuje: „Spôsob, akým Angie riešila diagnózu a liečbu rakoviny, bol absolútne inšpiratívny."

Diskusia