Celé roky sa nenávidela a keby jej niekto predtým povedal, že v 56 rokoch bude modelka, vysmiala by ho.

Ako informuje Daily Star, Nancy Harris (56) z Bedfordshiru sa v minulosti vážne zranila na trampolíne. V dôsledku toho, jej museli amputovať nohu. Okrem toho má už dlhšie problém so sluchom. Napriek tomu je modelkou pre viaceré značky. V živote by o niečom takom ani nesnívala.

Nancy sa celé roky trápila. Nevedela si nájsť cestu k svojmu telu, nebola so sebou spokojná. „Ako dieťa som sa cítila tučná a škaredá a nikdy som sa neusmievala so zubami,“ povedala s bolesťou v hlase. Veľmi zle sa cítila, keď mala 30 rokov a musela skončiť s prácou učiteľky tanca. Po fyzickej stránke sa všetko spomalilo, musela sa naučiť žiť s tým, že jej chýba jedna noha. "Pripadalo mi to ako úplne nový svet, s ktorým som nemal žiadne skúsenosti," dodala. Netušila, čo bude robiť ďalej.

"Realita života s amputovanou nohou sa prehĺbila až vtedy, keď som sa vrátila do práce a veľmi rýchlo som si uvedomila svoje obmedzenia," vysvetlila. Každý deň prekonávala psychické aj fyzické prekážky, nehovoriac o tom, ako sa musela popasovať s diskrimináciou.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Všetko sa zlepšilo až v jej 50 rokoch. Objavila nové možnosti, ako pracovať a zároveň opäť objavila krásu života. Stala sa modelkou pre viaceré značky, vrátane Vouge, Harrods a Samsung. "Moja dcéra ma presvedčila, aby som sa prihlásila ako modelka na šírenie povedomia o nedostatočnom zastúpení zdravotne postihnutých, pretože vo veku 50 rokov som akceptovala svoje rozdiely a cítila som sa rovnako dôležitá ako ktokoľvek iný," vysvetlila Nancy. "Roky osobnej terapie a rekvalifikácie na poradcu mi dodali odvahu netrápiť sa tým, čo si o mne myslia iní, a začať žiť život, aký chcem," uzavrela.

Veľmi zle sa cítila, keď mala 30 rokov a musela skončiť s prácou učiteľky tanca. Netušila, čo bude robiť ďalej. Až vo svojich 50 rokoch si začala veriť a objavovať krásu života.

Diskusia