Zázraky sa dejú. Nemocnica v českom meste Znojmo dostala signál, že niekto uložil bábätko do babyboxu. Našli tam dievčatko, ktoré malo na sebe len tričko, pravdepodobne po svojej biologickej mame.

Ako informuje CNN Prima News, novorodeniatko malo na sebe len ženské tričko a bolo v jednorazovej prebalovacej podložke. Z babyboxu ju vybrala doktorka Katarína, po ktorej dostalo dievčatko meno. Potom dosala ďalšie meno "Kvetuše" od zakladateľa babyboxov v ČR Ludvíka Hessa.

Hoci sa s malou Katkou, ktorá vážila vtedy 2 740 gramov, hneď osud nemaznal a hľadali sa pre ňu náhradní rodičia, nemusela dlho čakať. S radosťou sa jej ujal manželský pár z Južnej Moravy, ktorý na takúto príležitosť čakal tri roky. Povedali, že sa im splnil sen. „Toľko lásky, šťastia, pokory a vďačnosti, ktorú sme videli pri každom stretnutí rodičov s Kačenkou, by sme priali zažiť každému,“ povedala hovorkyňa nemocnice Petra Veselá.

Znojemská nemocnica dievčatku ešte pred odchodom pripravila kufrík spomienok, v ktorom mala svoju prvú fľašku, dudlík, ponožky, svetrík a album na prvé fotografie. Katka alebo "Káčenka" okrem toho získa zlatý dukát s číslom 247 od Českej mincovne, ktorá je partnerom tohto projektu. Dukáty dostanú všetky deti, ktoré boli umiestnené do babyboxov.

Diskusia