John Ivanowski potreboval novú obličku po tom, ako mu diagnostikovali IgA nefropatiu.

Ako informuje ABC, bol na tom tak zle, že štyrikrát do týždňa musel absolvovať štyri až päť hodín dialýzy. Jeho dcéru Delayne to položilo na kolená. Nechcela dopustiť, že by na tomto svete musela byť bez svojho otecka.

John však silno protestoval, aby mu ona dala svoju obličku. Radšej by si počkal, no človek nikdy nevie, kedy sa nájde vhodný darca. Delayne však bola tvrdohlavá a rozhodla sa, že zachráni svojmu otcovi život, napriek tomu, že namietal. "Hovorila som si: 'idem do toho. Je mi jedno, aký bude na mňa naštvaný. Je mi jedno, či ma vyhodí z domu alebo ma bude nenávidieť alebo sa so mnou nebude rozprávať do konca života'," povedala pre ABC. "Aspoň bude žiť dobrý život a nebude napojený na prístroji," dodala.

John sa totižto bál, či by jeho dcéra nemala zdravotné komplikácie po darovaní obličky. V živote už prišiel o svojho 16-ročného syna, nechcel si tým znova prechádzať. Avšak raz, keď bol v práci, zavolali mu z nemocnice, že sa našiel darca. Nedokázal tomu uveriť. Nevedel, že je to jeho dcéra. Doplo mu to, až keď sa prebudil po zákroku a do izby vošla Delayne v rovnakom oblečení, ako mal na sebe on.

"Bol som naštvaný. Bol som v šoku. Pozrel som sa na svoju manželku a spýtal sa: Robíš si zo mňa srandu?" Nemusel sa však dlho hnevať. Doktori povedali, že jeho dcére nehrozí vysoké riziko zlyhania obličiek alebo iné problémy.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia