Hollywood prišiel o ďalšiu hereckú hviezdu. V pondelok True a Lillie Parkerovci, deti herečky Kirstie Alley, oznámili, že držiteľka ceny Emmy zomrela. Mala 71 rokov.

Keď sa správa o jej úmrtí rozšírila, mnohé hviezdy sa o svoje pocity podelili pre PEOPLE a na sociálnych sieťach. Herečkina priateľka a kolegyňa zo seriálu Scream Queens Jamie Lee Curtis zdieľala na Instagrame fotografiu oboch zo seriálu spoločnosti Fox. "Práve som sa dozvedela smutnú správu, že Kirstie Alley zomrela," napísala. "Toho roku mi na Vianoce pomohla kúpiť pre moju rodinu jednohubky. Zhodli sme sa na tom, že v niektorých veciach sa nezhodneme, ale mali sme vzájomný rešpekt a spojenie. Smutná správa."

Tim Allen, Alleyovej herecký kolega z filmu Pre bohatších či chudobnejších z roku 1997, napísal na Twitteri: "V Kristie Alley odišla milá duša. Smutná, smutná správa. Modlitby za celú jej rodinu." John Travolta, ktorý si s Kirstie zahral vo filme Pozri, kto to hovorí z roku 1989, si na kamarátku zaspomínal na Instagrame: "Kirstie bola jedným z najvýnimočnejších vzťahov, aké som kedy mal. Milujem ťa, Kirstie. Viem, že sa ešte uvidíme."

Kirstie Alley a John Travolta na zábere z augusta 2019
Zdroj: Getty Images

Alleyovej deti, True a Lillie Parker, oznámili, že herečka zomrela na rakovinu. Vo vyhlásení pre PEOPLE True a Lillie potvrdili, že Alley navždy odišla v pondelok. "So smútkom vám oznamujeme, že naša neuveriteľná, divoká a milujúca matka zomrela po boji s rakovinou, ktorú objavili len nedávno," uviedli vo vyhlásení. "Bola obklopená svojou najbližšou rodinou a zo všetkých síl bojovala, zanechala nám istotu svojej nekonečnej radosti zo života a akýchkoľvek dobrodružstiev, ktoré ju čakajú," pokračovali. "Taká ikonická, aká bola na obrazovke, bola ešte úžasnejšou matkou a babičkou." Súrodenci si spomenuli, že matkina "chuť a vášeň pre život, jej deti, vnúčatá a mnohé zvieratá, nehovoriac o jej večnej radosti z tvorby, boli bezkonkurenčné a zanechali v nás inšpiráciu žiť naplno tak ako ona." Poďakovali sa aj "neuveriteľnému tímu lekárov a zdravotných sestier" v Moffittovom onkologickom centre a na záver svojho vyhlásenia požiadali fanúšikov, aby "rešpektovali naše súkromie v tomto ťažkom období".

VIAC FOTO KIRSTIE V GALÉRII...
Diskusia