František Košarišťan (31), pre mnohých známy ako Fero Joke, je v súčasnosti jedným z najväčších internetových fenoménov. Aj keď je pracovne veľmi vyťažený, na svoju záhradku si vždy nájde čas.

Ako sme sa dozvedeli, starostlivosť o kvety, kríky a stromy je jeho veľkou vášňou. „O záhradu sa starám väčšinou sám, ale pomáhajú mi aj kamaráti, rodina, priateľ. Záhrada je môj veľký koníček, bez ktorého si doslova neviem predstaviť život. Keď vidíte, že niečo zasadíte a ono to pod vašimi rukami vyrastie, či sú to stromy, kvety, bylinky, tak je to super pocit. Samozrejme, chcem sa aj trošku pochváliť, že som veľká šikovnica,“ povedal nám so smiechom.

K záhradkárčeniu ho okrem rodičov priviedla mama jeho kamaráta z detstva. „Mám jednu veľmi dobrú susedu, už staršiu paniu. Keď som navštevoval jej syna, postupne som viac a viac času trávil s ňou v záhrade a pomáhal jej. Neskôr som si uvedomil, že by som chcel mať raz vlastný dom so záhradou. Týmto pozdravujem svoju dobrú kamarátku tetu Libušu do Dolného Kubína a ďakujem jej, že ma naučila láske k prírode,“ odkázal.

Vysnívaný domov našiel Fero kúsok od Bratislavy. Záhrada, ktorá k nemu prislúcha, sa tak stala naozaj veľkým bonusom. „Nemám dom, ktorý je luxusný. Podľa mňa je úplne obyčajný, ale snažím sa, aby záhrada bola mojou obývačkou. Starostlivosť o ňu ma veľmi baví.“ Komik v nej pestuje veľa ovocných stromov, okrasné kríky, ktoré strihá do rôznych tvarov, a kvety od výmyslu sveta. Podoba, do ktorej si svoj kúsok raja zariadil, nabrala finálne kontúry a Fero žiadne výrazné zmeny neplánuje. „Už sa len chcem postarať o to, čo v záhrade rastie. Čím budú všetky rastliny väčšie, tým viac starostlivosti si budú vyžadovať,“ povedal nám. Mimochodom, ak má akýkoľvek pestovateľský problém, obráti sa na naslovovzatého odborníka. „Môj kamarát biológ je veľmi trpezlivý a ochotný človek, čiže ak potrebujem poradiť, okamžite mu zavolám a on je vždy k dispozícii.“

AKO SI JU ZVEĽADIL? NAHLIADNITE DO UMELCOVEJ ZÁHRADY
Diskusia