Keď sa v roku 2015 narodila jediná dcéra princa Williama (39) a vojvodkyne Kate (40), mnohí sa čudovali, prečo nedostala meno po princovej milovanej matke – princeznej Diane (†36), alebo po samotnej kráľovnej Alžbete II. (95). Tradícia je totiž v kráľovskej rodine veľmi dôležitá.

Veď napríklad ich najmladší syn Louis Arthur Charles (3) dostal meno po milovanom prastrýkovi princa Williama Louisovi Mountbattenovi. Novinár a publicista z Daily Mail Richard Kay v novom dokumente Channel 5 Secrets of the Royal Palaces vysvetľuje, prečo manželia pomenovali svoju jedinú dcéru Charlotte Elizabeth Diana (6).

„Myslím si, že princ William sa rozhodol veľmi múdro, že nedal Charlotte meno svojej matky ako krstné meno. Každý by ju potom porovnával s nebohou Dianou. To isté platí pre meno Alžbeta.“ Charlotte dostala meno po kráľovnej, manželke Juraja III. Ide aj o ženskú verziu mena Charles a tak sa volá, ako je známe, jej starý otec. William si uctil matku a starú matku tak, že dcére po nich dal stredné a tretie meno.

VIAC FOTIEK PRINCEZNEJ A JEJ RODINY NÁJDETE V GALÉRII...

 

Diskusia