Dominika Navara Cibulková (31) predbehla vakcinačný poradovník o niekoľko mesiacov. Reputáciu, ktorú si za roky strávené na tenisových kurtoch vybudovala, bude zrejme dlho naprávať.

Keď začiatkom januára Denník N zverejnil informáciu o tom, že našu bývalú úspešnú tenistku Dominiku Navara Cibulkovú spolu s manželom Michalom Navarom (35) zaočkovali vakcínou proti ochoreniu covid-19 v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) na Kramároch po tom, ako ju do oficiálneho zoznamu samovoľne a zároveň neoprávnene doplnil jeden z pracovníkov vakcinačného centra, vyslúžila si obrovskú vlnu kritiky. Všimli si ju tam údajne niektorí zamestnanci, ktorí na túto protekciu upozornili viaceré médiá. Po prevalení kauzy sa vedenie UNB ohradilo proti činu svojho pracovníka a avizovalo, že dotyčná osoba sa už viac nebude podieľať na vakcinácii.

Omnoho viac však svojím konaním prekvapila samotná Cibulková, ktorá verejnosť na sociálnych sieťach rozdelila na dva tábory. Šíritelia konšpiračných teórií označili celý incident za prešpekulovanú reklamnú kampaň na podporu osvety spojenej s očkovaním, druhá skupina zas Dominikin čin ostro odsúdila. Po narastajúcich vášňach, pribúdajúcich článkoch na internetových portáloch a statusoch na Facebooku napokon bývalá úspešná športovkyňa prišla so svojím vlastným vysvetlením. Tvrdila, že do nemocnice prišla ako sprievod, a keby bola tušila, že sa dopúšťa vážneho pochybenia a nevypĺňa len voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by možnosť očkovania nebola využila...

FOTOGRAFIE NAŠEJ BÝVALEJ TENISTKY NÁJDETE V GALÉRII

Už na prvé počutie jej kostrbatá snaha zbaviť sa viny nepôsobila dôveryhodne. Od spustenia vakcinácie je navyše známe, že potrebných dávok nebude na Slovensku momentálne dostatok. Proti ochoreniu covid-19 sa u nás očkuje od 26. decembra 2020. V prvej vlne by mali byť zaočkovaní zdravotníci, následne zamestnanci domovov sociálnych služieb a pracovníci kritickej infraštruktúry. Verejnosti nad osemnásť rokov mala byť očkovacia látka na Slovensku prístupná v štvrtej vlne, čo malo byť začiatkom marca, možno dokonca až v máji. Minister zdravotníctva Marek Krajčí však v závere minulého týždňa uviedol, že občania, ktorí nie sú v žiadnej uprednostnenej skupine, by vakcínu mohli dostať v neskorých letných až prvých jesenných mesiacoch. Len na pripomenutie, 31-ročná Dominika patrí k najmenej ohrozenej skupine obyvateľstva.

Tenistkin prešľap okrem odborníkov kritizovali na sociálnych sieťach viaceré známe tváre šoubiznisu, ba dokonca aj samotný premiér Igor Matovič, keď uviedol, že jej meno a tvár by na propagáciu očkovania boli za férových okolností „ako stvorené, no nevydalo“. Ministerstvo zdravotníctva bývalú športovkyňu, aktuálne na materskej dovolenke, vyzvalo, aby priložila ruku k dielu a pomohla zdravotníkom v preťažených nemocniciach. „V tejto chvíli by najlepšou formou kampane bola dobrovoľná práca v nemocnici a následné informovanie o vážnosti ochorenia covid-19 a dôležitosti očkovania.“

Pokračovanie na ďalšej strane...

Princ Philip

15 faktov o živote princa Philipa, ktoré poznal málokto

Populárne články
Ilustračná snímka

Do Oteckov mieri nová rodina: Neuveríte, koho dcéra bude hviezdou seriálu

Maroš Kramár

V otcových stopách nepôjde: Kramárovho syna už v žiadnom seriáli neuvidíme

Peter Kelíšek sa dlhodobo stará o vizuálnu stránku markizáckych seriálov. Z kameramana je dnes hlavne producent.

Sivá eminencia: Za úspešnými markizáckymi projektmi stojí tento muž

Anička a Mária si za fotografiu na titulke vyslúžili posmech aj milé úsmevy.

Dievčatá z titulnej stránky: Po 70 rokoch opäť hviezdami časopisu Život

Moderátorka je na obrazovkách viac ako 20 rokov.

Prekvapená Zlatica: Puškárovú nová kariéra bývalej kolegyne poriadne zaskočila

Banány sú rádioaktívne. Je to pravda?

Banány sú rádioaktívne. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia