Naomi Biden a Peter Neal sa v sobotu ráno zosobášili na dlho očakávanej svadbe v Bielom dome, prvej po takmer desiatich rokoch a vôbec prvej svadbe vnučky či vnuka úradujúceho prezidenta.

Pár sa zosobášil na súkromnom obrade na južnom trávniku za účasti Naominých starých rodičov, prezidenta Joea Bidena (80) a prvej dámy Jill Bidenovej (71). Naomi viedol k oltáru jej otec aj matka, uviedol pre PEOPLE zdroj blízky rodine. Nevesta niesla ľalie, čo je tradícia v rodine jej matky.

Dvadsaťosemročná Naomi je absolventkou právnickej fakulty Columbijskej univerzity a najstaršou dcérou prezidentovho syna Huntera Bidena a Hunterovej bývalej manželky Kathleen Buhleovej. Dvadsaťpäťročný Neal, ktorá tiež študoval právo, stážoval v prezidentskej kampani Hillary Clintonovej a v Bielom dome počas prezidentovania Baracka Obamu. Podľa dvoch zdrojov Naomi a Neal v súčasnosti bývajú na treťom poschodí rezidencie Bieleho domu - o poschodie vyššie od hlavných obytných priestorov prvej rodiny - a na tom istom mieste, ktoré matka Michelle Obamovej, Marian Robinsonová, nazývala domovom počas ôsmich rokov vlády svojho zaťa.

Dvojica oznámila svoje zasnúbenie v septembri 2021 a začiatkom tohto roka potvrdila, že si za miesto svadby vybrala Biely dom. Ich sobáš bol prvou svadbou na pôde Bieleho domu od roku 2013, keď sa prezidentský fotograf Pete Souza oženil s Patti Leaseovou v Ružovej záhrade.

POZRITE, AKO VYZERALA NEVESTA!
Diskusia