Takto ju verejnosť nepozná! Vojvodkyňa Camilla (74) sa na podujatí pri príležitosti nadchádzajúceho festivalu Shameless! predstavila plamenným prejavom.

Upozornila na aktuálne prípady sexuálneho zneužívania žien a kritizovala takzvanú kultúru mlčania, ktorá obťažovaným a zneužívaným ženám vnucuje pocit hanby. Pre vojvodkyňu Camillu je jasné, že obťažovanie žien nesmie byť niečo, čo „k tomu jednoducho patrí, pretože ste sa narodili ako žena“.

To však nie je všetko. Vojvodkyňa z Cornwallu vyvolala rozruch požiadavkou, aby spoločnosť v tomto smere vzdelávala mužov. „Neberieme všetkých mužov na zodpovednosť za sexuálne násilie. Potrebujeme ich však všetkých na palube, aby proti nemu zakročili. Muži sa nerodia ako násilníci.“

Manželka budúceho kráľa svojím prejavom akoby vrazila nôž do chrbta svojmu švagrovi. Princ Andrew (61) je obvinený z opakovaného sexuálneho styku s vtedy maloletou Virginiou Robertsovou Giuffrovou (38) proti jej vôli. Panovníčkin syn má od mladosti povesť plejboja. Okrem toho mu pripisovali spojenie s pašerákmi zbraní, so synmi diktátorov a sexuálnymi delikventmi. Je to obraz muža, ktorý si berie, čo chce. Akoby verejnosti vysielal signál: mne sa nemôže nič stať.

FOTOGRAFIE KRÁĽOVSKEJ RODINY NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia