Stálica Slovenského národného divadla šokuje! Zdena Studenková (68) dala v najväčšom kultúrnom stánku v našej krajine výpoveď. Prečo jej praskli nervy a v divadle konči?

Herečka Zdena Studenková je známa nielen výrazným umeleckým talentom ale svojimi jasnými názormi, za ktorými si stojí aj napriek tomu, že sa na ňu preto zvykne zniesť vlna kritiky. Svoj postoj jasne vyjadrila aj v čase očkovania či po tragédii na Zámockej. Keď sa v divadle riešil spor s riaditeľom, taktiež jasne dala najavo na koho strane stojí!

A neboli to len prázdne slová, pretože keď sa v divadle udiali zmeny vo vedení, Studenková spravila tiež radikálne rozhodnutie. Herečka sa postavila na stranu odvolaného šéfa SND Mateja Drličku a podala svoju výpoveď! „Áno, dala som výpoveď. Momentálne mi plynie výpovedná lehota,“ priznala obľúbená herečka a výrazná kultúrna osobnosť Novému času.

Zdroj: EMIL VAŠKO

„Moje angažmá v Činohre SND bolo vždy motivované úžasným súborom, zloženým z tých najlepších hercov. SND mi prinieslo veľa skvelých hereckých príležitostí. Mohla som byť súčasťou nádherných predstavení a spolupracovať s vynikajúcimi režisérmi i ďalšími špičkovými umelcami,“ priblížila denníku známa tvár.

Preto vraj cítila veľkú nádej v svetlejšiu budúcnosť ich erbovej inštitúcie počas pôsobenia Drličku v pozícii generálneho riaditeľa. „Prijatie jeho rezignácie a ukončenie jeho pôsobenia v tejto pozícii, ako aj rozčarovanie z politického vplyvu na výkon tejto funkcie viedlo u mňa k silnej strate motivácie, ktorá je pre moju prácu kľúčová,“ vysvetlila Studenková.

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia