Martina „Tina“ Kmeťová (37) objavila svojho biologického otca približne pred dvomi rokmi. Úspešný lekár Dr. Justino Obama Nve pomáhal rodnej krajine zlepšovať tamojšie zdravotné podmienky a inak to nie je ani v prípade boja s koronavírusom.

Hoci od minuloročného vypuknutia pandémie evidovala Afrika v porovnaní s ostatnými časťami sveta relatívne menší počet prípadov nákazy, s nástupom nových variantov koronavírusu sa počet chorých začal už v úvode tohto roka na čiernom kontinente rapídne zvyšovať. Celkové množstvo úmrtí tam už prekročilo hranicu stotisíc a zároveň mimoriadne preťažilo tamojšie zdravotníctvo.

V štáte Rovníková Guinea v strednej Afrike, kde nie tak dávno objavila svoje korene speváčka Tina, situáciu spojenú s bojom proti pandémii úspešne vedie Justino Obama, jej biologický otec. Ako predseda národného výboru pre boj proti covidu-19 má pod palcom nedávne zavedenie masívneho testovania, izolácie a včasnej diagnostiky zistených nových prípadov nákazy, nastolenie liečby, očkovanie a osvetu spojenú s dodržiavaním stanovených protiepidemických opatrení. „Ak ľudia budú spolupracovať pri dodržiavaní ochranných opatrení, ktoré presadzujeme, mohli by sme dosiahnuť cieľ,“ uviedol pre tamojšie médiá lekár. Svojej krajine robí vo svete veľmi dobré meno.

FOTOGRAFIE TININHO OTCA NÁJDETE V GALÉRII

Právom hrdá je na otca aj spomínaná umelkyňa. Tá sa o jeho existencii dozvedela úplnou náhodou. „Po 32 rokoch sa mi na Facebooku ozval úplne cudzí človek, ktorý mi povedal, že je z Rovníkovej Guiney a pracuje ako lekár. Má kamaráta lekára a jeho dcéra vyzerá presne ako ja,“ uviedla v podcastovom rozhovore Topkast speváčka. Na základe tejto informácie začala intenzívne pátrať a následne zistila, že jej otec je mimoriadne úspešný človek s významnou kariérou.

Ešte pred vymenovaním jeho úspechov by sme sa mali zamerať na jeho meno. Justina Obamu totiž okolie oslovuje Tino, čo je vzhľadom na speváčkino umelecké meno Tina vtipná zhoda náhod. Navyše s otcovým svetoznámym priezviskom je spojený aj kuriózny príbeh. „Pamätám si, že Rytmus si robil žarty pred desiatimi rokmi, keď povedal: To by bola aká haluz, keby si zistila, že tvoj tatko je Obama,“ uviedla speváčka so smiechom v Topkaste, vtedy ešte nevediac, akú veľkú pravdu známy raper vyslovil. „A je to naozaj tak. Obama je môj tatko,“ doplnila s úsmevom.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia