Polícia vyzvala Ibrahima Maigu (58), aby prestal šíriť konšpirácie a radšej začal pomáhať slovenským lekárom. Urobila to prostredníctvom statusu na sociálnej sieti na profile Hoaxy a podvody – polícia SR, čím reagovala na Maigov príspevok na sociálnych sieťach.

V ňom Maiga spochybňoval, že úmrtie známeho rozhlasového moderátora Júliusa Viršíka (†56) nesúvisí s očkovaním proti ochoreniu covid-19, ktoré moderátor nedávno absolvoval. „Áno, som konšpirátor, lebo som si dovolil mať vlastný názor a neveriť všetkému, čo mi systém tlačí do hlavy. Máte právo veriť, čomu chcete, máte právo ma nazvať konšpirátorom, lebo ja som nikto, len Ibrahim Maiga, a oni sú páni dokonalí zvaní ministerstvo zdravotníctva, a preto len oni môžu mať pravdu, lebo tak hlásia,“ napísal I. Miaga v statuse.

Polícia jeho príspevok označila za snahu priživiť sa na úmrtí známeho moderátora. „Pán Maiga, skúste raz v živote spraviť niečo užitočné. Buď mlčte, alebo choďte pomáhať lekárom na Slovensku, v štáte, ktorý vás prijal a ponúkol vám podmienky na vašu krátku umeleckú kariéru,“ napísala. Opätovne poukázala aj na to, že status o škodlivosti očkovania opakovane šíri osoba, ktorej korene siahajú do afrického Mali. To patrí medzi niekoľko štátov sveta, do ktorého nemôže nikto vstúpiť bez absolvovania očkovania proti žltej zimnici.

FOTOGRAFIE NEBOHÉHO MODERÁTORA NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia