Šoubiznis

Pamätáte si na hlavného hrdinu zo seriálu Dawsonov svet? Herec má šesť detí a riadne sa zmenil

redakcia
redakcia
31.3. 2023 20:00
Diskusia ()
Rok 1998: James Van Der Beek a Katie Holmes v seriáli
Rok 1998: James Van Der Beek a Katie Holmes v seriáli "Dawson's Creek"
Zdroj: Getty Images

Vek sa podpísal aj na ňom.

Americký herec James Van Der Beek (46) je známy najmä vďaka úlohe Dawsona Leeryho v populárnom televíznom seriáli Dawson's Creek (Dowsonov svet) z rokov 1998 až 2003.

Sympatický blondiak začal svoju hereckú kariéru v regionálnom divadle a debutoval vo filme "Angus" z roku 1995. Preslávil sa stvárnením Dawsona Leeryho, citlivého stredoškoláka v seriáli "Dawson's Creek". Tento seriál sa stal kultúrnym fenoménom a vďaka nemu sa herec stal hviezdou. V tomto období sa objavil aj vo viacerých filmoch, vrátane "Varsity Blues" (1999), "Texas Rangers" (2001) a "The Rules of Attraction" (2002).

Po skončení seriálu "Dawson's Creek" v roku 2003 pokračoval v herectve a objavil sa vo filmových aj televíznych projektoch. Hosťoval napríklad v seriáloch ako "How I Met Your Mothe" a "One Tree Hill". V posledných rokoch si získal pozornosť účasťou v televíznych reality šou "Dancing with the Stars" a "The Masked Singer". Okrem hereckej kariéry sa James angažuje aj v rôznych filantropických a charitatívnych aktivitách.

AKTUÁLNE FOTO HERCA S DEŤMI NÁJDETE V GALÉRII

Herec bol dvakrát ženatý a má šesť detí. Začiatkom marca oslávil 46. narodeniny a pri tejto príležitosti zverejnil fotku so všetkými svojimi deťmi. „V poslednom čase som si vytvoril nový vzťah k času. Kedysi som sa ho snažil podriadiť svojej vôli: Zrýchliť ho, vtesnať do neho viac, skrátiť ho. Alebo som prepadal panike z jeho plynutia. Alebo som ho jednoducho ignoroval. Ale v poslednom čase som zistil, že som šťastnejší, čím viac som v kontakte s úctou a rešpektom voči času. Áno, čas sa dá natiahnuť. Môže letieť... Ale tejto planéte, tejto dimenzii vládne čas: Stromy rastú svojím tempom. Zem sa točí takmer konštantným tempom. A čím viac úcty k tomu všetkému dokážem nájsť, tým viac sa život stáva živou modlitbou vďaky. Za život. Za prírodu. Za veľké vesmírne tajomstvo, ktorého okraje niekedy dokážeme zachytiť. A čím viac úcty dokážem vzbudiť k lekciám získaným až časom... tým zdravší vzťah mám k zázrakom. A tým ľahšie je zakoreniť sa v prítomnosti, otvoriť sa dokonalosti procesu, ktorý mi nikdy nebolo súdené kontrolovať," zafilozofoval si pri príležitosti oslavy ďalšieho roka života.

Diskusia