Paľa Drapáka (56) poznajú všetci ako usmievavého rockera. V súkromnom živote to rozhodne nemal jednoduché. S manželkou Janette si prešli náročným obdobím, no opäť si k sebe našli cestu...

Keď som vás naposledy stretol s manželkou, obaja ste doslova žiarili. Máte za sebou aj turbulentné obdobie, keď ste sa rozviedli. Nakoniec ste sa k sebe vrátili a dokonca v roku 2003 opäť zosobášili. Čo sa vtedy udialo?

Bolo to v roku 2000. Jednoducho ten môj život s kapelou Metalinda... Život som obetoval hudbe a zanedbal som svoju rodinu. A to bola tá chyba. Išlo o to, že Janettka bola nešťastná, nevenoval som sa jej, kašľal som na syna a bola iba hudba, hudba, hudba. Nič iné neexistovalo. Dnes by ma do toho nikto nenavliekol. Rodina je základ, samozrejme, aj hudbu mám rád.

S manželkou Janette sú dnes idylickým párom. V minulosti to však také ružové nebolo.
Zdroj: EMIL VAŠKO

A ako ste si k sebe opäť našli cestu?

Keď mi to povedala, hneď som vedel, že hop – niečo som urobil, aké chyby. Nechali sme si voľnosť, aby sme si uvedomili, čo je pre nás prioritou a čo je pre nás v živote dôležité. Povedal som si, že to skúsime opäť. A tým, že sme si chýbali, sme si povedali, že je to náš život a chceme byť spolu.

V roku 2005 vám osud dal tvrdú ranu. Janette diagnostikovali ochorenie s názvom porfýria. Ide o poruchu metabolizmu červených krviniek, ktorá jej znemožňuje robiť práce s väčšou fyzickou záťažou.

Lekári jej to diagnostikovali už v roku 1998. Vtedy mala porfyrický záchvat. V tom období sa to stabilizovalo a dostalo do normálu. A v roku 2005 to vybuchlo úplne. Možno hodina ju delila od smrti.

Pokračovanie rozhovoru na ďalšej strane...

Diskusia