Čerstvá dvojnásobná mamička Veronika Cifrová Ostrihoňová (33) je už so svojím pokladom doma. Po pár dňoch od pôrodu sa rozhodla vysvetliť, prečo dala slovenským pôrodniciam košom.

Maličký Šimon Koloman sa narodil 19. augusta vo fakultnej nemocnici Brno na Obilním trhu. Veronika výberom pôrodnice mnohých prekvapila. Prvorodená Sárka prišla na svet v bratislavskom Sanatóriu Koch, ktoré je známe nadštandardne vybavenými apartmánmi a celebritnou klientelou. Manželia Cifrovci sa napriek tomu druhýkrát rozhodli inak.

"Po prvej návšteve mesiac pred pôrodom som tušila, že to bude správny výber, a uplynulé dni od piatka to len potvrdili," píše na sociálnej sieti Veronika. O brnianskej nemocnici sa dozvedela počas tlačovky, ktorú moderovala. "Ak sa mi počas pobytu v Brne niečo opäť ukázalo, tak že to je len a len o prístupe. Je to štandardná nemocnica, Šimi mal postieľku, v ktorej, ako povedal Matej, vozili ešte Masaryka. “Luxus” ale spočíval v správaní sa a prístupe personálu - v ktorom bolo dosť slovenského. Rovnako ako rodičiek, ktoré sme stretávali od príjmu až po odchod," pokračuje ďalej Veronika a s vysmiatym smajlíkom spomenie aj jedno "mínus". "Sajfa musel pár dní znášať, že ho tam nepoznali, aj keď som mu ponúkla, že mu vyrobím menovku “slovenský Leoš Mareš”."

Veronika priviedla na svet krásne a zdravé dieťa!
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CheBpBRN3CT/

Veronika svoje rozhodnutie nakoniec neoľutovala, naopak. "Zažili sme úžasný pôrod, podľa našich predstáv, bez akýchkoľvek zásahov, v prítmí, pokoji, s famóznym vedením pôrodnej asistentky Markéty a duly Majky. A nielen počas pôrodu, ale aj po ňom, empatický, láskavý a rešpektujúci prístup, od všetkých členov a členiek nemocničného tímu." Čiže niečo, o čom mnohé mamičky na Slovensku môžu len snívať. Veronika si po tejto skúsenosti neodpustila pár kritických slov. "Ak tu u nás niekto hovorí, že ženy chcú plastové okná a zlaté kľučky, nech sa spamätá. Ženy chcú len rešpekt, empatiu a základné dodržiavanie odporúčaní WHO. Rozprávali sme sa so Slovenkami, ktoré tam pracujú, a vrátiť by sa chceli - ale nemajú kam."

FOTO MALÉHO ŠIMONKA NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia