Vždy dobre naladený, šarmantný a usmiaty. Takto si väčšina ľudí pamätá Ivana Krajíčka (†57), ktorý za svojich čias patril k špičke slovenského šoubiznisu.

Ako píše Šarm, každý úspech má však svoju cenu a večne usmiaty elegán skrýval hrozivé tajomstvo. Rodák zo Žiliny bol multitalent. Fanúšikov si získal nielen ako spevák, herec, zabávač, ale aj ako režisér a scenárista. Stabilnú dvojicu vytvoril s kolegom Oldom Hlaváčkom. Začínali spolu v rozhlase, neskôr sa im podarilo preraziť v televízii a nakoniec sa bez nich nezaobišiel takmer žiadny galavečer či Silvester. Dopyt bol obrovský, ak by chceli a stíhali, mohli odohrať tri vystúpenia denne. Práve počas spoločných nocí strávených v hoteli odhalil Krajíček svoju skrytú neresť. Neresť, o ktorej verejnosť netušila a v umeleckých kruhoch sa o nej radšej len šepkalo. „Ivan bol ako môj brat, no bol to pokušiteľ. Niekedy bol pre mňa nebezpečný,“ zaspomínal si Oldo Hlaváček.

Slávny kamarát ho neraz dostal do ošemetnej situácie a na vine bol vždy alkohol. „Všetko kvôli pijatike. Zaťahoval ma do takých nebezpečných pijatík, že ja som už nevládal, no Ivan mal obrovskú výdrž,“ pripomenul si herec krušné chvíle a hneď pridal aj zážitok.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia