Jej veličenstvo si bude musieť na stretnutie so svojou pravnučkou ešte chvíľu počkať. Princ Harry (37) sa so svojou americkou manželkou Meghan Markle (40) rozhodli zrušiť krstiny vo Veľkej Británii!

Malá Lilibet Diana je na tomto svete už viac ako päť mesiacov, no prababička Alžbeta II. (95) sa so svojou menovkyňou ešte stále nemala šancu stretnúť. A v najbližšej dome sa to pravdepodobne nestane, keďže Harry spolu s Meghan tentokrát nenaplánovali krstiny v Anglicku. Ich prvorodeného syna Archieho (2) pokrstil arcibiskup z Canterbury v kaplnke svätého Juraja vo Windsore v júli 2019 v úzkom kruhu kráľovskej rodiny, no Lilibet bude mať voje krstiny podľa všetkého v Amerike.

Očakávalo sa, že Meghan a Harry vycestujú do Veľkej Británie, aby sa kráľovná stretla so svojou pravnučkou, ale plány na obrad Anglikánskej cirkvi boli údajne zrušené. Takéto rozhodnutie môže ovplyvniť budúcnosť malej Lilibet do veľkej miery. Pokiaľ bude pokrstená ako katolík, nemôže zostať v dedičskej línii na trón. Pravdepodobnejšie však je, že Lilibet bude pokrstená v Biskupskej cirkvi USA, ktorá prislúcha k celosvetovému anglikánskemu spoločenstvu, čo by jej miesto v línii nemalo ohroziť.

GALÉRIU HARRYHO A MEGHAN NÁJDETE TU
Diskusia