Legendárny spevák Peter Stašák (70) sa na súčasnú situáciu nesťažuje.

Veľkou témou je už rok koronavírus. Ako situáciu okolo pandémie vnímate?

Už viac ako rok vnímame túto pliagu, ktorá vôbec nesmie byť podceňovaná. Aj keď sa našlo zopár ľudí, ktorí si od začiatku mysleli, že je to len nejaká chrípka, postupne sme sa presvedčili, že je to naozaj vážnejšia choroba. Ja som bol 23. decembra pozitívne testovaný na koronavírus, takže hovorím už aj z vlastnej skúsenosti. Teraz som v období, keď si užívam pravdepodobne imunitu a môžem sa už aj s niekým stretnúť bez toho, aby mal strach, že ho môžem nakaziť. Čo ma mrzí, je, že mi korona vzala viac ako rok z muzikantského a koncertného života, ale to nehovorím iba za seba, ale za všetkých muzikantov a kolegov z iných profesií zabezpečujúcich plynulý priebeh podujatí.

Ako ste túto situáciu doma pokrývali?

Ja som už v dôchodkovom veku a žijem v štáte, kde sú dôchodky dostatočne vysoké, takže u nás voda a chlieb na stole nechýbajú. Horšie by bolo, keby sme si z toho chceli ušetriť na dovolenku alebo ak by sme nemali zásoby oblečenia a obuvi. Takže, aj keď táto situácia nie je pre mňa ako speváka vôbec dobrá, absolútne nezávidím svojim mladším kolegom, ktorí ešte nemajú dôchodok.

A ako sa staviate k očkovaniu? Ste jeho zástancom?

Odjakživa, od detstva sme boli očkovaní proti rôznym chorobám, lebo dávno predtým o tom rozhodli kompetentní ľudia z odboru medicíny. A ak sa teraz zase kompetentní ľudia rozhodnú, že očkovanie je potrebné, tak nie som proti.

Peter Stašák náhle prišiel o priateľa Roba Kazíka. Aké bolo ich posledné stretnutie sa dozviete v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od štvrtka 18. februára).

Diskusia