Diana Mórová (51) počas nedávneho nakrúcania relácie Pumpa pre RTVS verejne priznala, že pracuje v detskej nemocnici. Čo ju k tomu viedlo?

Diana, tak ako väčšina jej divadelných kolegov, prišla o podstatnú časť pracovných záväzkov a predstavení, ktoré sa na doskách SND aktuálne hrajú aspoň online formou. Keďže kontakt s divákmi chýba, nič nové sa neskúša a počet uvádzaných inscenácií sa rovnako minimalizoval, umelkyňa získala čas, s ktorým sa rozhodla narábať naozaj užitočne.

Ešte koncom roka, keď naša prvá scéna fungovala v špeciálnom režime, si herečka pred poloprázdnym hľadiskom v rúškach vyskúšala hrať oprášené úspešné predstavenie Skrotenie zlej ženy. „Aj keď mali diváci na tvárach rúška, bolo to fantastické. Bolo cítiť, ako sa smejú a zároveň ako veľmi sa chcú smiať. Na záver sme mali naozaj veľmi dlhý aplauz. Diváci dokonca stáli. Bolo príjemné a pekné cítiť, že ľudia chcú divadlo, a boli aj veľmi prajní,“ uviedla koncom roka v relácii Nočná pyramída po boku moderátorka Stana Ščepána (63) s dôvetkom: „Nemôžem o tom ani dlho rozprávať, lebo sa naozaj asi rozplačem. Bol to zvláštny pocit, akoby sme boli všetci na materskej, nehrali sme tuším osem mesiacov, a po takom dlhom čase sme konečne stáli na javisku a ešte s takou dobrou komédiou.“

Okrem toho sa jej pošťastilo naskúšať a odpremiérovať hru Chaos dramatika Mika Myllyaha pod taktovkou maďarskej režisérky Enikö Eszenyiovej (60). Spolu s ňou v inscenácii hrala Monika Hilmerová (46) a Táňa Pauhofová (37). Napriek tomu, že svet sa u nás koncom roka opäť zastavil a vinou pandemickej situácie sa sprísnili opatrenia, ktoré nepriaznivo zasiahli okrem iného už aj tak zdevastovaný kultúrny sektor, herečka len nedávno dokončila nakrúcanie osemdielneho kriminálneho seriálu Osem hodín pre TV Joj, do ktorého koprodukčne vstúpila Česká televízia, a zároveň kývla na spoluprácu s režisérom Petrom Bebjakom (50). Začiatkom februára totiž padla prvá klapka filmu na motívy románu Jozefa Cígera-Hronského Jozef Mak. Navyše hosťovala v relácii Boris & Brambor v RTVS a v komediálnom seriáli Pumpa, ktorý mapuje aktuálne udalosti v našej spoločnosti.

FOTOGRAFIE OBĽÚBENEJ DIANY MÓROVEJ NÁJDETE V GALÉRII

Práve tam pri otázke Michala Kubovčíka, čo ako (ne)vyťažená divadelná herečka práve robí, prekvapila svojou odpoveďou. „Ja keď môžem, tak pomáham na Kramároch na detskom,“ vyjadrila sa. Pri nakrúcaní bol prítomný denník Plus jeden deň, ktorému následne svoju výpomoc ozrejmila slovami: „Fyzicky chodím pomáhať do nemocnice. Moja kamarátka je Dagmar Kollárová, detská pediatrička, a keď mám voľno, počas týždňa jej pomáham. Má ambulanciu, chodia tam malé detičky na bežné kontroly alebo aj pacienti, ktorí sú bežne chorí. Zakladám výsledky z krvi do karty pacienta. A keď prídu detičky na kontrolu, zapisujem váhu, výšku, meriam napríklad aj tlak a všetko pozapisujem. Pomáham jej hlavne preto, lebo ona nestíha. Už som aj telefóny dvíhala. Strašne ma to baví,“ prekvapila umelkyňa ušľachtilým činom. Keď sme ju následne telefonicky kontaktovali, aby nám o tejto aktivite prezradila viac, poďakovala za možnosť a záujem, ale na svoju formu výpomoci už nechcela viac upozorňovať.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia