Uplynulý týždeň zasiahla Slovensko ďalšia smutná správa. Vo veku 71 rokov zomrela legendárna umelkyňa Milka Zimková, ktorá bude už navždy spätá s postavou Johany Ovšenej v kultovom filme Pásla kone na betóne (1982). Dnes jej rodina, kolegovia a kamaráti dali posledné zbohom.

Herečka Milka Zimková zomrela v utorok 30. mája v nemocnici. Informáciu o úmrtí pre RTVS potvrdil bývalý manžel herečky Ondrej Zimka, ktorý je známy akademický maliar. „Milka bojovala s onkologickým ochorením. Bolo to pre ňu nesmierne náročné, pretože liečba jej zobrala veľa fyzickej aj psychickej sily,“ prezradil týždenníku Život zdroj z jej okolia.

Posledná rozlúčka sa konala dnes v Bratislavskom krematóriu. Medzi prvými smútočnými hosťami boli jej exmanžel - akademický maliar Ondrej Zimka a dcéra Milina Zimková. Milka pravidelne navštevovala výstavy, na ktorých vystavovali aj jej deti Ondrej či Milina, ktorí išli v šľapajach ich otca Ondreja Zimku. Zbohom jej prišli dať speváčka Marcela Laiferová, režisér Juraj Nvota, bývalý prezident SR Ivan Gašparovič či Jozef Oklamčák s manželkou. A hoci sa s umelkyňou prišlo rozlúčiť veľké množstvo ľudí, známe tváre by ste zrátali na jednej ruke. Dokonca... Z hercov sa neukázal nikto, informoval denník Plus JEDEN DEŇ.

FOTKY Z ROZLÚČKY NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia