Dva dni pred svojou smrťou opustila Libuše Šafránková (†68) svoj dom a odišla do nemocnice. Jej manžel, Josef Abrhám (81), ju však neprišiel vyprevadiť a tak Libuše odišla iba v spoločnosti svojej sestry. Čo mu v tom zabránilo?

Od roku 2014 bojovala rozprávková Popoluška s rakovinou pľúc. Síce sa doktorom podarilo nádor odstrániť, Libuše naďalej trpela zdravotnými problémami. Jej stav sa vážne zhoršil práve na jej 68. narodeniny, kedy musela odísť do nemocnice. Na ďalší deň v utorok podstúpila vážnu operáciu, no v stredu zdravotným ťažkostiam podľahla. Jej manžel Josef Abrhám však nebol pri vyprevádzaní svojej milovanej Libušky do nemocnice a práve to vzbudzuje veľké obavy aj o jeho stave.

Ukážkový pár šoubiznisu sa spoznal v hereckej brandži a ihneď padli jeden druhému do oka. Josef Abrhám mal vtedy priateľku, speváčku Naďu Urbánkovú (81), ktorú opustil kvôli Libuši a zlomil tým Nadi srdce. S Libušou mu to však vydržalo a v roku 1976 sa stali manželmi. Počas svojho spolužitia vychovali jedno dieťa, syna Josefa (44). Ich manželstvo vytrvalo celých 45 rokov a aj po toľkom čase bolo vidieť, že láska medzi nimi skutočne prekypuje.

Avšak počas posledného roku sa musí Josef rovnako vysporiadavať so zhoršeným zdravotným stavom. Kedysi sa s Libuškou držali neodlučiteľne bok po boku, no v poslednej dobe tomu už tak nebývalo. Keď sa jeho zdravie začalo zhoršovať, prestal vystupovať pred kamery, ba dokonca mu rodina musela zohnať invalidný vozík. Jeho zdravotný stav vzbudzuje starosti aj u jeho priateľov. Práve preto pravdepodobne nebol schopný sprevádzať svoju manželku pri odchode do nemocnice.

ZASPOMÍNAJTE SI NA NAJKRAJŠIU ROZPRÁVKOVÚ PRINCEZNÚ V NAŠEJ GALÉRII
Diskusia