Mamička nalieha na rodičov, aby bojovali za zdravie svojich detí po tom, čo lekári jej batoľaťu mylne diagnostikovali nadváhu.

Natalie Ridler, 32-ročná fyzioterapeutka z Walesu, si bola istá, že s jej synom (2,5) niečo nie je v poriadku napriek tomu, že lekári trvali na tom, že má len nadváhu. Nakoniec mu bola diagnostikovaná rakovina. "Mysleli sme si, že o syna prídeme, tak dlho trvalo, kým ho diagnostikovali," cituje mamičku dvoch detí NYPost.

Batoľa začalo rýchlo priberať na váhe v apríli 2021, objavilo sa u neho nadmerné ochlpenie a problémy so správaním. Celé mesiace jej hovorili, že dieťa jednoducho prekrmuje, ale ona naďalej pochybovala o diagnóze lekárov a na vlastnú päsť vyhľadávala súkromné konzultácie. Po mesiacoch naliehania lekári konečne objavili skutočnú príčinu znepokojujúcich zmien malého Morgana - na jeho nadobličku sa tlačil 13-centimetrový nádor. V októbri bol Morganovi oficiálne diagnostikovaný adrenokortikálny karcinóm, ochorenie, ktoré postihuje jedno z milióna detí. Lekári mu dávali 10 %-nú šancu na prežitie.

Morgan na foto z januára 2022
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CYcYJGyN9He/

Morgana urýchlene operovali, pretože sa zistilo, že nádor sa rozšíril do pľúc. Veľká masa rastúca v chlapčekovom tele produkovala veľké množstvo kortizolu a testosterónu, ktoré boli zodpovedné za jeho nezvyčajné príznaky. "Nemyslím si, že sa niekedy spamätáme z toho, že sme ho videli liečiť sa z rakoviny," priznala Natalie. "Bolo to srdcervúce, keď sme ho museli vidieť v takom zlom stave. Bol často chorý a odkázaný byť iba doma, pretože mal oslabenú imunitu z chemoterapie." Keď sa u Morgana medzi tretím a štvrtým kolom chemoterapie objavila vírusová meningitída, stratil schopnosť chodiť.

"Zmeškal narodeninové oslavy kamarátov a rok v škôlke. Znamenalo to tiež, že som často trávila čas oddelene od svojej veľmi malej dcérky, ktorá mala v čase, keď Morganovi diagnostikovali chorobu, 5 mesiacov," spomína zdrvená matka. Chlapček sa nakoniec dostal do remisie, no možnosť, že sa zákerná choroba opäť vráti, je stále vysoká. "U Morgana bola zistená genetická mutácia, ktorá ho robí náchylnejším na rakovinu, nazývaná Li-Fraumeniho syndróm," vysvetlila Natalie, ktorá je stále nahnevaná na lekárov. Ostatným rodičom preto odkazuje, aby sa dožadovali odpovede, keď sa domnievajú, že s ich dieťaťom nie je niečo v poriadku.

AKTUÁLNE FOTO STATOČNÉHO BOJOVNÍKA NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia