Žene, ktorá trpí albinizmom, ľudia hovoria, že je príliš svetlá na to, aby mala oči takej farby. To jednoducho musíte vidieť!

Dvadsaťročná Kayla Ludlow z amerického Washingtonu sa narodila s okulokutánnym albinizmom, pre ktorý je charakteristická extrémne bledá pokožka, oči lila farby a biele vlasy. Študentka je kvôli svojmu stavu právne slepá, takže nemôže šoférovať a musí sa vyhýbať priamemu slnečnému svetlu. Napriek tomu, že sa Kayla "netrápi" a má okolo seba ľudí, ktorí sú jej oporou, hovorí, že často dostáva nemiestne komentáre od cudzích ľudí a trollov na internete.

"Dostala som niekoľko negatívnych reakcií od ľudí, ktorí hovoria, že príliš vynikám alebo že ´im bijem do očí´, keď stojím na slnku, čo považujem za smiešne," povedala Kayla pre NeedToKnow.Online. "Jediné reakcie, ktoré ma trochu iritujú, sú tie, keď mi ľudia hovoria, že klamem alebo sa mýlim, či už ide o moje vlasy, oči, stav alebo etnický pôvod. Ľudia sa často pýtajú, či nosím kontaktné šošovky, lebo moje oči majú takú neprirodzenú farbu, alebo na internete väčšina predpokladá, že ide o filter."

Kayla sa narodila so vzácnou pigmentáciou, ktorá postihuje jedného z 20 000 ľudí na svete. Napriek tomu, že je jedinečná, hovorí, že jej to vždy vyhovovalo, a to vďaka mame a učiteľom v škole. "Moja mama ma naučila o mojom stave, naučila ma, že je v poriadku mať tento stav, a naučila ma, že by som mala tento stav prijať a pomôcť ostatným, aby mu porozumeli. Takže to je to, čo som sa rozhodla robiť." Aj keď jej stav ju v živote nepribrzdil, predsa len sa vyskytlo niekoľko prekážok - tie však prekonala vďaka svojmu pozitívnemu mysleniu. "Nemôžem šoférovať, takže sa musím spoliehať na svojich priateľov, ale platím im benzín. Veľmi ťažko sa mi chodí aj na slnko. Moja pokožka a oči to nezvládajú veľmi dobre. Kvôli nedostatočnej pigmentácii je pre mňa svetlo také jasné, že nemôžem ani otvoriť oči, a čo sa týka mojej pokožky, som veľmi náchylná na rakovinu kože, takže musím byť opatrná."

Kayla si uvedomuje, že albinizmus môže byť pre mnohých ľudí naozaj veľkým problémom, najmä v krajinách, v ktorých sa neakceptuje tak ako v Spojených štátoch. "V niektorých krajinách Afriky sú ľudia s albinizmom stále lovení pre časti ich tela, o ktorých sa hovorí, že sú magické. Žiť v týchto častiach sveta s týmto ochorením je mimoriadne nebezpečné," dodala študentka.

AKO VYZERAJÚ KAYLINE OČI, SI POZRITE V GALÉRII...
Diskusia