Reakcia Angely Bassett (64) na to, že ju Jamie Lee Curtis (64) porazila na nedeľňajšom udeľovaní Oscarov za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe, obletela internet.

Ako si všíma Daily Mail, hviezda filmu Čierny panter: Wakanda Forever vyzerala viditeľne sklamaná a ani nezatlieskala, keď rovnako 64-ročná kolegyňa kričala od radosti. Pre Jamie Lee Curtis to je vôbec prvý Oscar v jej desaťročia trvajúcej kariére. Vysnívanú sošku jej priniesol film Všetko, všade, naraz. Angela Bassett, ktorá dúfala, že získa vôbec prvého hereckého Oscara štúdia Marvel, bola úplne bez nálady, aj keď Jamie Lee vyšla na pódium, zatiaľ čo jej kolegyne z nominácie Hong Chau, Kerry Condon a Stephanie Hsu tlieskali. Fanúšikovia na sociálnych sieťach rýchlo jej reakciu okomentovali: "Bassett je fantastická herečka. Škoda, že dnes večer nepokračovala vo vystúpení a nezatlieskala, keď Jamie Lee vyhrala," napísal jeden a ďalší sa pridal: "Všetci hovoríte, že Angela Bassett mala vyhrať nad Jamie Lee... jej reakcia bola úbohá."

Našli sa však aj takí, ktorí sa postavili na stranu Angely a spochybnili, či je Jamie Lee hodná víťazstva. "Všetci hovoria o reakcii Angely Bassett, že je ubolená, porazená... jej reakcia bola PRAVDIVÁ a RAW." Ďalší fanúšik napísal: "Nechápte ma zle, milujem Jamie Lee Curtis, ale jej úloha v EEAAO nebola ani najlepším hereckým výkonom vo vedľajšej úlohe v tom filme. Angela Bassett zostala sedieť, keď ju vyhlásili. Kráľovná nikdy nestojí za inštitúciou, ktorá si ju odmieta uctiť."

FOTO ANGELY A JAMIE LEE NA OSCAROCH NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia