Skalní fanúšikovia Karla Gotta (†80) si vďaka kurióznemu nápadu jednej z cestovných kancelárií vychutnali nielen veľkolepú šou, ale mohli navštíviť aj miesto jeho posledného odpočinku.

Pôvodne sa spomienkové koncerty s názvom Pocta Karlovi Gottovi mali konať ešte v polovici decembra 2020. Pandemická situácia ich však organizátorom nedovolila uskutočniť, dokonca ani v preloženom termíne, a to začiatkom júna 2021. Vyšlo to až teraz. Vo vypredanej O2 aréne s kapacitou 18-tisíc miest sa na pódiu stretli najväčšie hviezdy súčasnej populárnej hudby. Manželka po zosnulom spevákovi Ivana Gottová (46) pred podujatím uviedla: „Manžel si ešte za svojho života uvedomoval, že koncert na jeho pamiatku by pre jeho priaznivcov mal byť usporiadaný… Svojmu najbližšiemu tímu zveril aj veľmi konkrétnu predstavu podoby koncertu. Budeme sa snažiť jeho prianie naplniť.“ Či bol koncert skutočne taký, ako by si ho bol Karel Gott prial, sa už nedozvieme. Jasné však je, že jeho fanúšikovia boli mimoriadne spokojní.

Mimochodom, zo Slovenska bolo možné dostať sa na podujatie prostredníctvom cestovnej kancelárie, ktorá za sumu 249 eur ponúkala lístok na koncert, spiatočnú cestu autobusom, ubytovanie v štvorhviezdičkovom hoteli s raňajkami v Prahe a tiež sprievod na cintorín Malvazinky k hrobu Karla Gotta, kde speváckej legende mohli jeho priaznivci zapáliť sviečku, prípadne priniesť aj kytičku kvetov. Krátko pred koncertom bolo na internetovej stránke kancelárie k dispozícii ešte 18 voľných miest, ktoré sa však v priebehu pár dní rýchlo vypredali. To sa v podstate dalo čakať.

Zdroj: FACEBOOK KAREL GOTT

Záujem o Gotta je necelé tri roky od jeho smrti stále enormný. Podstatná vďaka za to patrí predovšetkým jeho manželke, ktorá sa šíreniu odkazu svojho zosnulého manžela chopila s absolútnou vážnosťou a gráciou. Aj vďaka tomu sa jej obraz medzi širokou verejnosťou výrazne vylepšil. Prostredníctvom sociál­nych sietí pravidelne komunikuje s manželovými fanúšikmi, informuje ich o novinkách súvisiacich s jeho pamiatkou. Či to boli v minulosti ukážky z autobiografickej knihy o Karlovi Gottovi, alebo zábery z dokumentárneho filmu Karel, aj Karel špeciál. Plusové body si aktuálne pripísala za spomienkové dvojkoncerty, ktoré sa okrem hudby niesli v znamení charity.

FOTKY ZO SPOMIENKOVÉHO KONCERTU SI POZRITE TU

Ivana počas veľkolepej šou odovzdala šek vo výške 40-tisíc eur. Peniaze majú byť použité na podporu výskumu v oblasti lymfómu a leukémie. Ide o ochorenia, ktorými trpel samotný Gott. Po „miernejšej“ rakovine lymfatických uzlín totiž dostal akútnu leukémiu. Mladším pacientom by v tomto prípade lekári odporúčali transplantáciu kostnej drene alebo chemoterapie. Vzhľadom na spevákov pokročilý vek a oslabený organizmus, žiaľ, neprichádzala ani jedna z možností do úvahy. Karel sa preto rozhodol dobrovoľne ukončiť svoju liečbu a posledné chvíle života tak strávil obklopený svojimi milovanými. Darovanou sumou sa Gottová chcela opakovane poďakovať celému tímu lekárov, ktorý maestra liečil.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia