Herečka Mária Bartalos (28) otvorila svoje vnútro. V rozhovore porozprávala nielen o svojich šťastných dňoch, ale aj o tých náročných. S manželom Adriánom si prešli ťažkou životnou skúšku. Čo im pomohlo?

Boli ste veriaca aj predtým? Alebo ste našli cestu k Bohu až teraz?

Bola som katolíčka. Bola som vedená chodiť do kostola, no bola to skôr akoby tradícia. Až keď som spoznala svojho manžela, on mi ukázal, že veriť a mať vzťah s Bohom, to nie je tradícia. Je to o tom, že sa o tento vzťah staráte ako o akýkoľvek vzťah s priateľom, s mamou, s kýmkoľvek. Keď budem ľahostajná voči Bohu, nikdy nebudem vidieť jeho pôsobenie vo svojom živote, ani on sa mi nebude ozývať, nebudem vedieť, akú dokáže mať silu. Keď ja budem voči nemu ľahostajná, aj on bude voči mne. Manžel mi ukázal, aký môžem mať skutočný a pravý vzťah s Bohom.

V čom vám Boh pomohol najviac?

Mali sme počas kovidu problémy. Všetko bolo také napäté, všetci sme boli doma. Manžel musel nechať pohybové štúdio, ktoré mal. Mal zdravotné problémy, sedem operácií kolien, hrozila mu ďalšia. Mal problém s krčnou chrbticou. Veľa sa toho nakopilo a vtedy bolo u nás také dusno. Zvyčajne sme sa aj častejšie hádali, ale práve Boh mi pomáhal celé to s takou ľahkosťou prechádzať. Kedysi som bola veľmi emočná, tie emócie ma dokázali úplne strhnúť. Boh ma dokázal stabilizovať, dodať mi pokoj a stále obnovovať lásku k manželovi. Ukázal mi, že mám byť manželovi pravou rukou, že ho mám ľúbiť takého, aký je. Aby som bola ja pre neho a nevyčítala mu veci. Zistila som, že moja sloboda a môj najväčší zmysel je v tom, keď žijem život odovzdaný Bohu. Asi by som každým manželom povedala, že všetko sa dá zvládnuť s pomocou Boha. On vám dokáže tú lásku k druhému obnoviť. On ju stále oživuje aj k môjmu manželovi.

Mária Bartalos
Zdroj: https://www.instagram.com/p/BfB-jQzn8oD/

Schyľovalo sa vo vašom manželstve od problémov k rozvodu?

To nie. (Úsmev). Ale bola to veľká skúška nášho manželstva. Predtým sme sa vôbec nehádali. Všetky okolnosti v tom období na nás oboch doľahli, ale zvládli sme to excelentne vďaka Bohu a teraz je naše manželstvo ešte lepšie. Už budeme spolu päť rokov. Ľúbim ho ešte viac.

Kedy prišlo uvedomenie, že chcete takto žiť s Bohom?

Minulý rok sa udiali rôzne veci. Sťahovali sme sa z dediny naspäť do Bratislavy. Stali sa prelomové veci a dokázali sme prejsť týmito zmenami vďaka Bohu. Denne čítame Bibliu, denne sa aj spoločne modlíme. Pre nás je to absolútna priorita. Aj v Biblii sa píše: Najskôr hľadajte Božie kráľovstvo a všetko ostatné sa vám pridá. To znamená, že všetko ostatné je to, čo človek potrebuje z hľadiska materiálneho zabezpečenia, z hľadiska duševného zdravia, jednoducho všetky oblasti, ktoré človek denne rieši. Všade budete mať rovnováhu, ale len vtedy, keď budete najskôr hľadať Boha, jeho tvár, jeho slovo, jeho prítomnosť. Dajte mu to, čo mu právom patrí.

CELÝ ROZHOVOR NÁJDETE V AKTUÁLNOM VYDANÍ ŽIVOTA

MÁRIA MÁ KRÁSNU RODINKU! FOTKY NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia