Známa herečka Hana Gregorová (68) posledné štyri roky trávila čas najmä v mestskej časti Praha 2, konkrétne v dome vo Václavskej pasáži, kde kedysi celé poschodie obývala Halina Pawlowská (66).

Práve na tomto mieste si v aukcii vysúťažila dvojizbový byt s krásnou terasou. Dokonca sa vyjadrila, že sa na nej môže pokojne opaľovať nahá, keďže jej tento byt poskytuje maximálny pocit súkromia. Vďaka tomu mala ešte donedávna hlavné mesto ako na dlani a starostlivosť o domácnosť už nezaberala toľko času ako pri obrovskom dome v Říčanoch.

Keď však v Česku eskalovala koronavírusová pandémia, zbalila kufre a spolu s Koptíkom v polovici novembra unikli do víkendového domu v maďarskej Rajke, kde následky nákazy nebolo cítiť tak intenzívne ako vo veľkomeste. Malý domček v radovej zástavbe si herečka pôvodne kúpila ešte v roku 2014 na prespávanie v čase intenzívnejšieho nakrúcania slovenských seriálov. Keď televízne ponuky prestali prichádzať, Hana sa čoraz viac zdržiavala v Prahe. Blízko maďarských hraníc ju bolo vídať skutočne sporadicky. V období letných prázdnin strávila v tejto oblasti približne dva týždne, dala do poriadku rôzne papierové záležitosti, okolie domu a pobrala sa naspäť do Českej republiky. Prekvapením preto vôbec neboli fámy, že túto nehnuteľnosť plánuje predať.

Teraz sa však veci majú celkom inak. Na maďarskom vidieku trávi Hana čas bez prestávky už viac ako pol roka. Prvýkrát tam dokonca prežila vianočné aj veľkonočné sviatky. Spoločnosť jej nerobí nik iný ako partner Ondřej Koptík, ktorý ju zvyčajne sprevádza na každom kroku. Svojej polovičke pomáha s jarnou údržbou záhrady, s umývaním auta a pri rôznych prácach okolo staronovej domácnosti. Dvojica svojmu novému útočisku navyše dopriala jarnú výzdobu, a ako sa zdá, turbulentné obdobie, ktorým ich vzťah prešiel, je nadobro zažehnané.

Dokedy tu párik plánuje zotrvať, nie je známe. Intenzívna vakcinácia by mala pomôcť uvoľňovať opatrenia aj v umeleckých sférach, čo mohlo priniesť herečke nové pracovné ponuky. Kedy k tomu napokon dôjde, je však otázne.

Prečo sa jej nedarí predať luxusnú vilu po Brzobohatom sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od štvrtka 5. mája).

Diskusia