Dokumentárny film Karel odhalí od 7. októbra v Česku a od 11. novembra na Slovensku veľmi súkromné súžitie zlatého slávika Karla Gotta s jeho rodinou a najbližšími. Zároveň poukáže na jeho boj s rakovinou, ktorej pred dvomi rokmi, konkrétne 1. októbra 2019, podľahol. Aj preto sa usporiadatelia na českej premiére rozhodli pred premietaciu sálu umiestniť kôš s balíčkami papierových vreckoviek. Diváci, ktorí film videli medzi prvými, potvrdili, že to bol poriadny „doják“…

Ale ako to už v šoubiznise býva, ešte pred samotnou premiérou sa ani emotívny dokument nezaobišiel bez škandálu. O ten sa postarala maestrova najstaršia dcéra Dominika (48). Tá krátko pred slávnostnou premiérou poslala médiám list, v ktorom sa pustila do manželky svojho otca Ivany Gottovej. Podľa nej vdova spôsobila jej otcovi psychické problémy, keď ho chcela odtrhnúť od blízkych priateľov, a údajne sa mu vyhrážala rozvodom. „V súvislosti s pripomienkou druhého výročia odchodu môjho otecka som si vo Fínsku prečítala vyjadrenie jeho manželky Ivany Gottovej. Píše o tom, že môj otec mal strach, že sa po jeho smrti pustia do Ivany médiá. Strach mal oprávnený po tom všetkom, čo mu pani Gottová spôsobila, aké psychické starosti, keď ho odtŕhala od priateľov a hrozila mu rozvodom, ak sa neprestane stretávať s celoživotnou priateľkou Alicou Kovácsovou. Sám sa mi so všetkým zveroval,“ napísala v úvode listu Dominika, ktorej sa nepáčilo ani to, ako vdova uctieva odkaz jej otca. „Nezaujíma sa o miesto posledného odpočinku jeho rodičov v Újezde u Svatého Kříže, kde chcel byť, ako sa mi sám zveril, pochovaný, komplikuje spomienkové projekty, ktoré sa chystajú, a v neposlednom rade zasahuje do otcových rozhodnutí.“

POZRITE TIE OUTFITY! NA PREMIÉRE FILMU KAREL BOLI HVIEZDAMI NAJMÄ MAESTROVE DCÉRY

Karel vraj Dominikinej mame počas života prisľúbil, že jej bude prispievať na izbu v dome pre seniorov. Konkrétne išlo o sumu päťtisíc českých korún mesačne. „Otec si podľa toho, čo mi povedala mama, prial, aby tento poplatok bol z jeho pozostalosti zasielaný aj po jeho smrti. Dialo sa to do tohto júla, keď poplatok bez odôvodnenia pani Ivany Gottovej prestal chodiť,“ uviedla v liste Dominika Gottová. „O tomto sa v českých médiách nedočítate, pretože pani Gottová robí všetko pre to, aby sa o tom nepísalo. Rovnako o jej vzťahových záležitostiach,“ doplnila.

Po spŕške kritiky na Ivaninu adresu vyzdvihla aspoň to, že pri jej otcovi naozaj stála až do posledných chvíľ a údajne si uvedomila aj vlastné chyby, ktorými sa proti nemu v posledných mesiacoch jeho života dopustila. „Ale sú veci, ktoré skrátka prehliadať nemôžem. Nehovoriac o klamstvách o mojej osobe, že som chcela brať fotografov za otcom do nemocnice, ktoré dala pani Gottová napísať do otcovej knihy Má cesta za štěstím,“ dodala Dominika s tým, že do Českej republiky sa opäť chystá v polovici októbra. Po príchode si vraj plánuje riadne uctiť otcovu pamiatku na hrobe v Malvazinkách.

Rodinu kráľovsky zabezpečil: Dcéry Karla Gotta vyrástli do krásy, v spoločnosti sa objavili luxusne odeté. Celý článok nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia