Sú to dva roky, odkedy odišla legenda českej a slovenskej hudobnej scény, maestro Karel Gott (†80), ktorý prehral boj s leukémiou. Na výročie spevákovej smrti zverejnila jeho manželka Ivana Gottová (45) emotívny list do neba.

„Naše dcéry už nie sú dievčatá, ale veľké slečny. Mal by si z nich určite ohromnú radosť. Veľmi nám chýbaš! Bolí to! Stále rovnako! Spomíname na každý deň po tvojom boku. Som vďačná za tých krásnych dvadsať rokov v tvojom náručí. Bol si vždy pri mne, miloval si ma napriek názorom okolia, veril si rovnako ako ja v našu večnú lásku. Zastával si sa ma, keď ma niektorí kritizovali. Bol si môj rytier, ktorý bojoval za pravdu a spravodlivosť, aj keď niekedy márne. Bola som šťastná, že som ti tú tvoju rytierskosť mohla oplatiť a stáť pri tebe až do samého konca a odprevadiť ťa s dcérami z tvojho milovaného domova na druhý breh,“ uvádza v príspevku na sociálnej sieti Ivana, ktorá maestrovi ďakuje za mnoho vecí z ich života.

„Ďakujem ti za všetko, čo som sa od teba za takmer polovicu môjho života po tvojom boku naučila. Ďakujem ti za ten najväčší dar, ktorý si mi mohol dať – naše dcéry! Ďakujem ti za všetko dobré, čo si im odovzdal. Či už v génoch, či pozorovaním teba samotného. Ako je známe, deti sa učia najviac preberaním vzorcov správania svojich rodičov. A od teba (snáď aj odo mňa) dostali naše dievčatá ten najlepší základ! Nielen za to ti budem navždy vďačná. Ďakujem ti za krásne spoločné letá. Nebolo to ku koncu ľahké, ale štyri roky chorôb sme zvládli, myslím, veľmi dôstojne! A pokorne. Pracoval si, aj keď ti nebolo dobre. Priazeň publika bola tvojím najväčším hnacím motorom…“ odznieva v jej slovách nádej, že sa teraz spevák na svoje tri ženy díva s láskou zhora.

„Veľmi by som si priala, aby aj vďaka filmu Karel a knihe Moja cesta za šťastím žil tvoj odkaz ďalej. Aby tvoja usilovnosť, pracovitosť a profesionalita inšpirovali mladých ľudí. Aby si vzali príklad z tvojej pokory, láskavosti, slušnosti a noblesy, ktorá sa akoby postupom času vytráca. Žil si krásny, bohatý a naplnený život. Som pyšná, že si si vybral práve mňa a môžem sa s láskou starať o tvoj odkaz. V našich srdciach už zostaneš, milovaný Kájo, nastálo. Tvoja Ivana,“ uzatvára.

FOTOGRAFIE BOŽSKÉHO KÁJU S MILUJÚCOU RODINOU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia