Okrem známeho rozhlasového moderátora a porotcu zo SuperStar Júliusa Viršíka (†56) nás tento týždeň vo veku 48 rokov nečakane opustil bývalý športový komentátor Andrej Miklánek.

Začínal ako externý asistent, neskôr pracoval ako športový redaktor, komentátor a následne pôsobil v manažmente RTVS. Stál za spustením športovej stanice Trojka. V Jojke sa podieľal na príprave detskej stanice Ťuki TV. Od roku 2015 pracoval pre známeho telekomunikačného operátora. Na sociálnej sieti mu spomienku venoval RTVS: „Zomrel Andrej Miklánek. Sekcia športu RTVS dnes (26. 5., pozn. red.) s poľutovaním prijala správu o úmrtí bývalého hokejového komentátora, šéfredaktora športu a autora projektu športového kanála v roku 2008 Andreja Miklánka. Česť jeho pamiatke.“

Pri dopravnej nehode v blízkosti Lemešian vyhasol život mladého cyklistu Adriána Babiča (†24), ktorý počas tréningu neprežil kolíziu s automobilom. „Včera (26. 5., pozn. red.) vo večerných hodinách pri kolízii s motorovým vozidlom zahynul vynikajúci a nádejný deaflympionik, 24-ročný cyklista Adrián Babič. Členovia Deaflympijského výboru Slovenska spomínajú na Adriána ako na skromného a príjemného mladíka a v myšlienkach sú teraz s jeho matkou a trénerkou, ktoré boli jeho veľkými oporami na ceste za úspechmi,“ napísal na Facebooku Deaflympijský výbor Slovenska. A. Babič súťažil aj so zdravými pretekármi. Bol majstrom i vicemajstrom Slovenska v časovke jednotlivcov v kategórii do 23 rokov, získal bronz na majstrovstvách Slovenska v časovke jednotlivcov v kategórii elite, bol juniorský majster Slovenska v zimnom triatlone, víťaz Slovenského pohára v cestnej cyklistike v sezóne 2019 a účastník majstrovstiev Európy a sveta.

Diskusia