Britská kráľovná Alžbeta II. po prvý raz použila na významnom verejnom podujatí vychádzkovú palicu.

Panovníčka je nepochybne na svoj vek neuveriteľne fit! Ani ona však nedokáže oklamať starnutie a s pribúdajúcimi rokmi sa objavujú aj prvé zdravotné komplikácie. Kráľovná, ktorá bez problémov jazdí na koni či šoféruje, si počas návštevy Westminsterského paláca pomáhala "vychádzkovou" paličkou. Pohoršilo sa jej?

Westminsterský palác navštívila so svojou dcérou, princeznou Anne. Keď vystúpila z auta, v jednej ruke držala čiernu kabelku a v druhej, na prekvapenie, vychádzkovú palicu, ktorou si pomáhala pri chôdzi. Alžbetu, ktorá sa pohybuje prevažne bez akejkoľvek pomoci, sme mali možnosť naposledy vidieť s paličkou v roku 2003 po operácii kolena.

Ako informuje britský denník Daily Mail, Alžbeta je, čo sa týka zdravia, v poriadku a vychádzkovú palicu použila "pre pohodlie". Informoval o tom Buckinghamský palác, čím zotrel zo stola všetky špekulácie. O tom, že je panovníčka zdravotne v poriadku, svedčila aj jej dobrá nálada. Alžbeta sa najskôr zvítala s arcibiskupom, zakývala fanúšikom a usmievala sa na všetky strany. 

Alžbeta II. je právom považovaná za jednu z najlepších a najodolnejších panovníkov Spojeného kráľovstva. Vzhľadom na jej vek je až obdivuhodné, že ešte stále dokáže bez problémov vysadnúť na koňa a pomalou chôdzou sa poprechádzať po záhradách paláca. Okrem toho vlastní aj nadupaný Range Rover a sadnúť si za volant nemá problém ani v 95 rokoch.

FOTO KRÁĽOVNEJ S PALIČKOU NÁJDETE V GALÉRII

Zdroj: Plus JEDEN DEŇ

Diskusia