Herec a scenárista Andy Kraus (55) s manželkou Jankou a dcérou Adelkou trávi takmer každý víkend na svojej chalupe. Chápeme prečo, nádhera!

Ako povedal pre PLUS 7 DNÍ, Bratislava je pre neho rušná, a preto sa teší, keď otvorí dvere na chalupe, zakúri v peci a behá len v domácom oblečení. Prečo si rodený Bojničan, ktorý roky žije v hlavnom meste, vybral práve Myjavu? „Mne sa tu veľmi páči, zo všetkých stránok. Príroda, zvyky, no proste sa v tejto časti Slovenska cítime super. S Jankou sme si celú oblasť podrobne prešli, mali sme prehľad, kto kde čo predáva. Táto chalupa síce nebola v najlepšom stave, keďže má sto rokov, ale zamilovali sme sa do nej, len čo sme prvý raz vstúpili na pozemok,“ skonštatoval umelec.

WAU! FOTKY STOROČNEJ CHALUPY ANDYHO KRAUSA SI POZRITE TU

Chalupa sa v súčasnosti skladá z dvoch častí. Jedna je obývateľná, kde Krausovci fungujú. Druhá časť je stále v procese prerábania, aj počas našej návštevy na nej pracovali robotníci. Andy vkladá veľa energie najmä do detského kútika nadštandardnej rozlohy, kde by deti z prvých manželstiev spolu s najmenšou Adelkou trávili čas.

Chalupa hereca, humoristu, scenáristu, producenta a moderátora Andyho Krausa v myjavskej obci Vrbovce - Šance.
Zdroj: MATEJ KALINA

Herec má na prízemí kuchyňu, obývačku a spálňu s toaletou, vrchná časť patrí deťom. Dom zaplnili domácim starodávnym dreveným nábytkom a skombinovali ho s doplnkami so starožitným nádychom. Ako dekorácia do kuchyne poslúžila žehlička a váhy, ktoré Andyho manželka zdedila po babke. „Veľmi veľa vecí sme kúpili na blšáku a tešíme sa z toho. Myslím si, že každá chalupa má mať také zariadenie. Niektoré kúsky objednala Janka z Prešova, kde sa venujú ručne robeným veciam, z ktorých dýcha história,“ doplnil Andy Kraus.

WAU! FOTKY STOROČNEJ CHALUPY ANDYHO KRAUSA SI POZRITE TU

Mnoho vecí na chalupe potrebuje ešte obnoviť. Napríklad drevený holubník, s ktorým majiteľ stále úplne nevie, čo urobí. Rozostavaný má aj veľký bazén, ktorý čaká na dokončenie a nadchádzajúcu sezónu. Aj keď si umelec nevie vynachváliť miestnu lokalitu a vôbec chalupárčenie, priznal nám, že nepatrí k mužom, ktorí sa dajú nazývať „kutilmi“. „Snažím sa, ale nie som asi ten muž, ktorý čo chytí do ruky, tak mu ide. Ale som šťastný a vďačný, keď príde Jankin otec a ten ma vo všetkom zaškoľuje,“ rozpráva.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia